<p>Ázsia egyes részein a fájdalom és az önkínzás az isteni iránti tisztelet legfőbb jelképe.</p>
Kártikéja a hindu vallás egyik fontos alakja, Síva és Párvati fia, a háború istene. Páván lovagló, dárdát tartó alakja az emberi értelemben vett tökéletességet mintázza, illetve azt az utat, amelyet a hívőknek követniük kell a tökéletesség eléréséhez.
Kártikéja a Kaumaram szekta főistene, az iránta való tisztelet jeléül pedig a hinduk előszeretettel kínozzák magukat. Az úgynevezett Thaipusam fesztivál keretében rendezik meg a súlytáncot (Kavadi Attam), amelynek egyik eleme a brutális aszkézis. A kavadi olyan fizikai megterhelést jelent, amely során a hívőknek védelmezőjükhöz, Kártikéjához kell imádkozniuk segítségért, a fájdalom elviseléséért.
A kínzások általában a bőr és a nyelv átszúrásából, tűzön járásból és korbácsolásból állnak. A leglátványosabb és legdurvább gyakorlat az úgynevezett vel kavadi, amely egy hordozható, kétméteres, pávatollakkal díszített fémoltárt jelent. Az oltárt a hinduknak a saját testükre kell erősíteniük, mégpedig 108 helyen magukba szúrva vagy akasztva azt.
A rituálék lényege, hogy a hívők olyan transzállapotba kerüljenek, amely során már nem éreznek fájdalmat, ráadásul nyoma sem marad sérüléseiknek. (A videót 1:43-tól érdemes nézni.)