<p>Magyarország leggyűlöltebb asszonya, Polcz Erika ma reggel fejezte be gyalázatos földi pályafutását. Szita Bence testvére, Lilla szerint sorsszerű a dátumok egybeesése: a mostoha 29-én lehelte ki lelkét, Bencust is 29-én ölték meg a sántosi erdőben.</p>
Örökre emlékezetes a kép: a bírósági tárgyaláson Gyöngyi Lilla könnyekkel és lángoló gyűlölettel a szemében mérte végig a kegyetlen triót, a mostohát és a két gyilkológépet, akik elvették 11 éves testvére életét. A fiatal lány ma az édesapjától tudta meg, hogy Polcz Erika nincs többé.
– Tudtam róla, hogy súlyos beteg, mégis, amikor meghallottam, hogy meghalt, egy ideig fel sem tudtam fogni – mondta lapunknak Lilla. – Aztán azt gondoltam magamban: amit adsz, azt kapod vissza. Az a baj, hogy ez már mit sem változtat a múlton. Amióta ez a szörnyűség megtörtént, úgy érzem, hogy mélyebben látom és élem meg a dolgokat. Hiszek a sorsszerűségben, épp ezért úgy vélem, talán nem lehet véletlen, hogy Erika épp a mai napon halt meg. Egybeesnek a dátumok, ma is 29-e van, Bencét is 29-én gyilkolták meg.
Szita Bence megölése közfelháborodást váltott ki, hasonlóan brutális, mindenféle emberi érzést, részvétet nélkülöző gyermekgyilkosságra aligha találunk példát a magyar kriminalisztika történetében. A 11 éves kisfiú testén késsel és ásóval ejtett szörnyű sebeket a Polcz Erika által felfogadott Bogdán József, majd a gyermeket élve elásták. Polcz Erika végignézte a gyilkosságot, a sötét erdőben ő világított a zseblámpával, Bogdánnak pedig társa, Kertész József segédkezett. Bencét 2012. október 29-én ölték meg, a tetteseket hamar elfogták, a gyermeket november 10-én helyezték örök nyugalomra a kaposvári Keleti temetőben, a gyászszertartásra két és félezer ember ment el.
A haláltriót körülvevő gyűlöletre jellemző Polcz Erika kirendelt védőjének későbbi visszaemlékezése, az ügyvéd bevallása szerint ha választhatott volna, akkor nem védte volna Polcz Erikát. Mint mondta Polcz Erika „nem is találna senkit, aki elvállalná”.
2014. január 10-én a Pécsi Ítélőtábla másodfokon helyben hagyta az elsőfokú bíróság döntését, így jogerősen is életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a gyilkosokat, akik még feltételesen sem bocsáthatók szabadlábra.