Amióta az eszét tudja, imád rajzolni az erdélyi származású Péterfi Ágnes Teréz, aki egyedi, háromdimenziós, cérnából készített festményeivel tűnt fel Olaszországban.
– Általános iskola után egy szatmárnémeti művészeti líceum festészet szakára jártam, majd öt éven át restaurálást tanultam a kolozsvári művészeti egyetemen. A mesterképzés alatt egy évet az olaszországi Bari városában töltöttem cserediákként, ahol még közelebb kerültem a művészethez. Miután befejeztem otthon az egyetemet, visszatértem Itáliába, ott élek jelenleg is – mondja a fotósként dolgozó fiatal nő, aki szabadidejében bontakoztatja ki igazán a benne rejlő kreativitást.
– Már jó ideje törtem a fejem egy új technikán, amit hosszas munka eredményeként végül sikerült is megvalósítanom. A térbeli hatás érdekében és vonalkezelő módszerként is közönséges cérnákat használok a pop-art stílusban megalkotott portrék elkészítéséhez. Eleinte nem terveztem átfesteni, ám végül úgy döntöttem, akrilfestékkel átmegyek rajtuk – magyarázza Ágnes, akinek Olaszországban már többször kiállították a képeit.
A tárlatokon sokan azt hitték, hogy egyszerű rajzokat látnak, csak közelebb merészkedve vették észre a szerteágazó cérnaszálakat. – A fekete-fehér műveimen nagyjából egy, a színeseken akár két hónapot is dolgoztam. A színes munkáim festményhatást keltenek a nézőben, a többi pedig a semlegességet szimbolizálja.
Az Instagramon lehet látni más művészek cérnás alkotásait, de azok inkább gobelinmunkák. Az enyém egy teljesen más, egyedülálló technika – hangsúlyozza az alkotó.