Gyerekként Sikur Mihály is imádta a rajzfilmeket, így hát felnőtt fejjel rajzfilmrajzoló lett. Dolgozott a Szaffin (1985), a Macskafogón (1986), Az erdő kapitányán (1988), s rendezője volt a Mr. Bean animációs sorozatnak.
– Mint minden fiatalt, engem is gyorsan magába szippantott a rajzfilmek világa. Miután megnéztem egy papírkivágásos animációs filmet, elhatároztam, hogy hivatásszerűen fogok ezzel foglalkozni. Akkoriban erre csak a Pannónia Filmstúdióban volt lehetőség. Többször besétáltam a rajzaimmal, de mindig elhajtottak. Egyik alkalommal Ternovszky Béla, a későbbi Macskafogó rendezője fogadott, akinél végül sikerült megfelelnem. A sors furcsa játéka, hogy rögtön besoroztak katonának, de miután leszereltem, egyből belevágtam a szakmába – idézte fel a múltat a Borsnak Sikur Mihály.
A szocialista rendszerek összeomlása után aztán Kelet-Európa-szerte magánfilmstúdiók jöttek létre az államiak helyett. Mihály hosszú ideig a legnagyobban, a Varga Filmstúdióban dolgozott, ahol rengeteg animációs film elkészítésében közreműködött. Köztük a Raven című film Emmy-díjat is nyert.
– Az írók kitalálják a történetet, előkészítik, az animátorok megrajzolják, a rajzolók pedig véglegesítik a jeleneteket. Az elkészült művet végül beszkennelik, kifestik, majd feldolgozzák azokat – magyarázta tömören a rajzfilmkészítés lépéseit az alkotó, aki manapság a Budapesti Metropolitan Egyetemen oktatja a jövő animációs filmeseit. A digitális világ beköszöntével persze ebben a szakmában is erőteljes átalakulás kezdődött el az ezredfordulón, aminek a mai napig nincs vége.
– Nekem szerencsém volt, mert már az egyetem alatt Londonba mehettem egy pályázatnak köszönhetően, ahol a legmodernebb technikákhoz kerültem közel. Így már a diplomamunkámban is használtam 3D-s animációt – mondta Sikur Mihály.