Már 19 évesen szembe került a törvénnyel az 52 éves Khalid Masood, aki autós gázolással négy embert ölt meg szerdán a londoni Westminster hídnál. A férfi Adrian Elms néven született Nagy-Britanniában, 2003-ig testi sértésért és közbotrányokozásért ítélték el, börtönben is ült. Tanárnak hazudta magát, amikor a támadáshoz használt autót kibérelte.
Ez a különös eset bizonyítja, hogy a terror elől szinte lehetetlen kitérni. A londoni merénylet több mint ötven sebesültje között van ugyanis három francia tinédzser, akiknek osztálytársait 2015 novemberében ölték meg Párizsban a terroristák. A támadók gépfegyverekkel rohanták meg a Bataclan színház koncerttermét, és több mint száz emberrel végeztek.
A terrortámadás egyik áldozata Keith Palmer, egy fegyvertelen rendőr volt, aki a Parlament közelében teljesített szolgálatot. Miután Masood végigszáguldott a hídon és egy kerítésnek ütközött, kiugrott autójából, és késével többször megszúrta Palmert a fején és a karján, aki belehalt sérüléseibe. A rendőr alig 45 perccel a meggyilkolása előtt még egy amerikai turistával fotózkodott, ahogy az gyakran megesik. Utolsó pillanataiban Palmer kollégája is ott volt a haldokló rendőr mellett, és sírva szólongatta a férfit, akit felesége és ötéves kislánya várt otthon. A brit sajtó szerint az eset miatt végre ideje felülvizsgálni azt a brit hagyományt, hogy a járőrök nem viselhetnek lőfegyvert.
Egy fotó miatt került rasszista támadások középpontjába egy muszlim nő, aki éppen a Westminster hídon sétált át, amikor mellette éppen az egyik áldozatot próbálták újraéleszteni a járókelők. A képen úgy tűnik, mintha a fejkendőt viselő, közel-keleti származású nő arca közönyös lenne, és séta közben a telefonjába temetkezik, pedig a többiekkel együtt segíthetne a sérültön. A fotó készítője azonban később azt nyilatkozta: a nő láthatóan pánikban volt, és gyorsan lépkedve próbált elmenekülni, de ez a fotó elkészültének pillanatában nem látszott.
Muslim woman who was vilified on Westminster bridge tells her side of the story https://t.co/aKXEHf3A5e pic.twitter.com/kkNAW123lU
— Daily Mail U.K. (@DailyMailUK) 2017. március 24.