Csupán kedvenc zenekara, a Gorillaz novemberi magyarországi koncertjére szeretett volna belépőt vásárolni Nádai Gábor, de mire feleszmélt, egy hatalmas jegyvásárlási csalás áldozata lett.
– A legutóbbi eseményre pillanatok alatt elfogytak a jegyek, ezért most figyeltem, hogy ne maradjak le. Hetekkel ezelőtt jelentkeztem a „hivatalos” eseményre, majd szombaton jött az értesítő: vehetek jegyeket, amiket az egyik népszerű online, mint utólag kiderült jegyüzér banda árult. Pedig előtte még le is ellenőriztem őket: egy nemzetközi, jegyértékesítéssel foglalkozó, bejegyzett cég – emlékszik vissza a Borsnak Gábor. A későbbi áldozat a jegyárakat látva ledöbbent, de semmiképp nem akarta kihagyni a bulit, ezért negyvenkétezer forintért megvette a jegyeket. Ami ezután következett, kiverte nála a biztosítékot.
– A bankkártyaadatok megadása után ledöbbenve tapasztaltam, hogy 59 200 forintot vontak le. Ekkor még csak a 17 ezres kezelési költségen morogtam, de amikor kiderült, hogy a csalóktól vásárolt jegyem valójában 9900 lett volna, ha a kizárólagos értékesítőtől vásárolok, elgurult a gyógyszerem – fakadt ki a Borsnak a 28 éves átvert férfi.
A kamu oldalt ügyesen találták ki: Egyesült Királyságbeli domén, svájci cég, így az Európai Uniós fogyasztóvédelmi lehetőségek nem élnek.
– Folyamatosan villog az arcodban, hogy „mindjárt elfogynak a jegyek”, „most vettek épp tízet”, „hat éve nem volt a zenekar koncerten”, és így tovább. Ezt a viselkedést szabályozni kellene, mert habár jelenleg törvényes, mégis gusztustalan hozzáállás – teszi hozzá a fiatal, aki ezt követően panaszt tett a csalóknál, a banknál, a svájci internetes csalásokkal foglalkozó hivatalnál, az EU-s szerveknél, és a hivatalos értékesítőnél is jelezte az esetét.
– Ha kell, kimegyek Svájcba, és tégláról téglára lebontom az épületet. Hihetetlenül pörgök ezen a témán, én is hülye voltam, de sok pénzzel vertek át, és nem szeretném, hogy más is így járjon.