5,6 milliárd forintért kiárusítják a Clarck Ádám tér utolsó, még eredeti épületét. Az 1867-ben Ybl Miklós tervei alapján készült Lánchíd Palota sorsa a rendszerváltás óta meglehetősen izgalmas. Egy ízben már 6 milliárdot ráköltöttek, jóideje mégsem történik semmi a dunai panorámás ingatlannal. Most úgy tűnik, a kínai vezetés fantáziát lát benne…
A Fő utca 1. szám alatt álló, 2008-ban eredeti stílusában helyreállított épület sorsa hosszú-hosszú ideje kérdéses. Igazi kallódó kincs, amely átélt két világháborút, egy forradalmat, egy idegen rezsimet, de úgy látszik, béke időszakban sem lehetünk nyugodtak a sorsa felől. A Lánchíd Palota-ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavalyelőtt különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt indított nyomozást. A gyanúsítottak között volt többek között Nátrán Roland, az Eximbank volt vezérigazgatója, egyben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) korábbi helyettes államtitkára és Nobilis Kristóf, az ingatlant bérbe adó DÖB-68 Zrt. cég vezetője.
Ahogy kell, a per oda-vissza zajlik, eközben az épület sorsa jelenleg is kérdéses. Ami biztos, bárki számára elérhető hirdetés formájában jelenleg ez az ingatlan viszi el a Pálmát a budai piacon, mint a legdrágább, 18 860 000 Euróért, azaz kb. 5,6 milliárd forintért kínált ház. Ha beelőzné a kínai kormányt, az alábbi linken található elérhetőségeken megteheti tétjét.
Képeket az elegáns enteriőrről itt nézegethet!
A rendszerváltás után az Igazságügyi Minisztérium kiürítette és eladta a palotát. Hosszú ideig kihasználatlanul állt, végül 2008-ban eredeti stílusában helyreállították, mintegy 6 milliárd Ft költséggel. Az épületet a Sal Oppenheim privátbank bérelte rekordmagas (20 euró/m²-es) bérleti díjért, valamint egy elegáns étteremnek is helyt adott, a gazdasági válság hatására azonban ismét megüresedett; tulajdonosa, a Lánchíd Palota Kft. pedig csődbe ment. Ezt követően négy évig üresen állt a CIB Bank cégének tulajdonában; mígnem 2013-ban Nobilis Kristóf cége vásárolta meg 3 milliárd forintért. A tervek szerint 2014-től az Eximbank székháza lett volna, de végül a bank a felújítási és átalakítási munkák elvégzése ellenére sem költözött be. 2015-ben az új vezetés a nagyfokú értékaránytalanságra hivatkozva a tízéves bérleti szerződés felbontására szánta el magát, és pert indított a pénziténzet korábbi vezetői ellen, akik a bérleti szerződést megkötötték. 2016 nyarán ettől függetlenül újjáindultak az átalakítási munkálatok, és sajtóértesülések szerint az Eximbank szeptembertől ide helyezi a székhelyét. Sajtóértesülések szerint ugyanakkor az épület iránt több befektető is érdeklődik, köztük a kínai kormány.