<p>A testfarm olyan, mintha egy brutális horrorfilm forgatási helyszínén járnánk, csak a bűz orrfacsaróbb. Ezek a holttestek ugyanis nem hollywoodi kellékek, hanem valódiak.</p>
Első alkalommal engedtek be tévéstábot egy “testfarmra” Ausztráliában: az Új-Dél-Walesben található Yarramundiban található az a kutatási terület, ahol holttestek tucatjai hevernek sorokban egymás mellett a szabadban - méghozzá direkt. Így vizsgálják ugyanis a tudósok a különböző hatásoknak kitett testek bomlási mértékét. Ezzel - úgy vélik - közelebb kerülhetnek a gyilkossági és eltűnési ügyek megoldásához, a különböző állapotban megtalált testek beazonosításához.
A farmon, amit Shari Forbes professzor vezet - akire gyakran a “Holtak királynője” névvel hivatkoznak - egyébként olyan embereken kísérleteznek, akik a tudománynak ajánlották fel a testüket a haláluk után - emellett számos disznótetemet is látni (miután a sertések biológiája sokban hasonlít az emberekéhez). A testeket védőketrecben helyezik el a területen, hogy az állatok ne hordják szét őket.
A farmon járó filmesek egyébként az erőteljes, orrfacsaró bűz mellett legyekről, csupasz csontokról, elfolyósodott emberi részekről számoltak be...
Az ehhez hasonló testfarmok ötlete először a hetvenes években merült fel, amikor a tudósok szembesültek azzal a ténnyel, hogy nincs túl sok ismeretük arról, miként is mennek végbe a holttestek lebomlási folyamatai - írja a Mirror. Az Egyesült Államokban mára számos ilyen kutatóterület üzemel, amik egytől egyig bizonyították már hasznosságukat.