<p>Lezárták a Jahn Ferenc Kórház 3-as számú belgyógyászati osztályát. A hírek szerint a nővérek inkább az IKEA-ba mentek dolgozni. A Borsnak nyilatkozott az egyik nővér: elmondta, miért váltanak.</p>
Forrás: AFP
Van, aki húsz-harminc év után döntött úgy, hogy elhagyja a kórházi pályát és a betegápolás helyett inkább pénztárosként dolgozik tovább. A kórházhoz közeli, Soroksáron megnyílt IKEA ugyanis olyan fizetést ad a pénztárosainak, amire nem mondhattak nemet.
A Borsnak sikerült elérni egy nővért, aki 30 év kórházi munkaviszony után döntött úgy, inkább pénztáros lesz több pénzért, minthogy az egészségügyben szenvedjen nap-nap után. A hölgy nem akarta, hogy a neve megjelenjen az újságban, de elmondta a döntés hátterét. Ő a svéd áruház pénztárosaként most annyit keres, amit a kórházban csak a számtalan éjszakai munka és ügyelet bevállalásával tudott összekaparni.
– A hosszú, keményen ledolgozott évek után úgy döntöttem, hogy váltok. Kevesebb a felelősség, kevesebb a stressz és az sem mellékes, az estéket garantáltan otthon tölthetem a családommal – mondta a Borsnak az asszony.
A pénztárosi munka amúgy is slágernek számít mostanában. A Lidl szupermarketlánc makói üzlete tavaly például közel 305 ezer forintos bruttó fizetéssel, munkába járási támogatással, és a későbbiekben 20 százalékos fizetésemeléssel keresett főpénztárost magának. Ezzel szemben a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat legfrissebb adatai szerint az ápolók alapbére 139 ezer forint.
Természetesen megkerestük az IKEA-t is az üggyel kapcsolatban, de a törvényekre hivatkozva a hivatalos tájékoztatásukban közölték, hogy semmilyen információt nem oszthatnak meg az alkalmazottaik korábbi munkahelyével kapcsolatban. Azonban azt elárulták, hogy a nem vezető beosztású munkavállalóik esetében a teljes munkaidőre vetített átlagos bruttó személyi alapbér 202 ezer forint.
Kérdéseinket a Jahn Ferenc Kórháznak is elküldtük. Válaszlevelükben azt írták, a belgyógyászatot felújítás miatt zárták be.