Váratlan döntés született a hosszú ideje húzódó Golgota-ügyben. Munkácsy Mihály híres festményével kapcsolatban ugyanis a Kúria arra az álláspontra jutott, hogy hiba volt védetté nyilvánítani. Ezzel felcsillant a remény, hogy a Golgota a közeljövőben újra megtekinthetővé váljon.
A festmény 2003 óta a debreceni Déri Múzeumban található, köszönhetően Pákh Imre tulajdonosnak. Furcsamód azonban senki sem láthatja. Az állam és az amerikai-magyar származású üzletember ugyanis nem tudott megegyezni a műalkotás eladásáról. Pákh ezért el akarta szállíttatni az országból, amelyet úgy gátoltak meg, hogy 2015 júniusában védetté nyilvánították a műalkotást. A Golgota így nem ment sehova, de erre válaszul a műgyűjtő letakartatta.
Korábban Pákh a Borsnak arról beszélt: ha kell, Strasbourgig és az amerikai bíróságig is elmegy. Az ügyet jól ismerő forrásunk szerint azonban erre nem lesz szükség, a Kúria döntése ugyanis felé billentette a mérleg nyelvét. Noha a műgyűjtő esélyei sokat nőttek, az sem zárható ki, hogy egy különleges helyzet áll elő, és az elsőfokú bíróság a Kúriával ellentétes döntést hoz. Ha azonban újra jogerősen rendelkezhet majd a Golgota felett, kártérítésre nem valószínű, hogy igényt tarthat. Őt azonban nem a pénz, sokkal inkább az motiválja, hogy véget érjen az évek óta tartó huzavona.
Pákh sosem titkolta, hogy szívesen eladná a Golgotát a magyar államnak. A 11 millió dollárra (2,9 milliárd Ft) becsült festménnyel kapcsolatban kilencmillióban (2,4 milliárd Ft) egyeztek meg. A műgyűjtő szerint a Magyar Nemzeti Bank képviselőivel és Lázár János miniszterrel szóban megegyeztek, amikor is váratlan fordulat következett be. A magyar állam kijelentette, hogy maximum hatmillió dollárt (1,6 milliárd Ft) hajlandóak kifizetni a Golgotáért, erre azonban Pákh nemet mondott. Az üzletember korábban azt tervezte, hogy a befolyt pénz egy részét mindenképpen jótékony célra fordítaná.