Sem a Vilanova i la Geltrú-ban lelőtt pincér hozzátartozói, sem a külügy nem kap felvilágosítást a gyilkosság körülményeiről, lehetséges indítékairól. Az illetékes spanyol bíróság titkosította az ügyet.
Egyre különösebb irányt vesz a múlt heti gyilkosság, amely a tengerparti spanyol város, Vilanova i la Geltrú egyik népszerű tapaszbárjában történt. Mint arról a Bors beszámolt: egy ismeretlen fegyveres több lövéssel megölte a bár magyar felszolgálóját, majd életveszélyesen megsebesítette a vendéglő magyar tulajdonosnőjét is. A helyi sajtó arról írt, hogy a rendőrség valamilyen személyes ellentétet sejt a lövöldözés hátterében és teljes mértékben kizárta, hogy terrortámadás történt. A Sindicat del Vi nevű bár Facebook-oldalán számos együttérző bejegyzés szerepel, vendégek sokasága szorít a tulajdonosnő, Sz. Gabriella felgyógyulásáért. Ugyanakkor egy fájdalmas bejegyzés is megjelent, amelyben az áldozat édesanyja angolul osztja meg bánatát és az őt feszegető kérdéseit.
„Június 29-én a 30 éves fiamat meggyilkolták a bárban. Bárki hallott róla valamit? Miért ölték meg? Ki tudja megmondani nekem az igazságot? Senki nem mond semmit róla. Miért? Miért? Ő egy igaz ember volt, nagyon kedves, barátságos és segítőkész fiatalember.”
A gyászoló édesanya kérdéseire egyelőre senki sem ismeri a választ. A hírzárlat főképp annak tükrében tűnhet furcsának, ha valóban valamilyen személyes konfliktus motiválta a gyilkost. A hatóságok ilyenkor nem titkolózni szoktak, hanem – amennyiben van tippjük az elkövető kilétét illetően – megnevezni a lehetséges tettest, körözést kibocsátani ellene, felhívást közzétenni a sajtóban. Megkerestük a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, ahonnan az alábbi választ kaptuk:
„A bűncselekménnyel kapcsolatban a spanyol hatóságok semmilyen felvilágosítást nem adnak, mivel az eljáró bíróság korábban titkosította az ügyet.”
Hozzátették: Magyarország barcelonai főkonzulja naponta egyeztet az elhunyt magyar állampolgár szüleivel, akik korábban a külképviselet segítségét kérték a holttest hazaszállítása kapcsán.
A főkonzulátus segédkezik abban, hogy a holttest hazaszállítása mihamarabb megtörténjen. A sérült magyar állampolgár túl van az életveszélyen.