Nem akar megalkudni, lemondani az elvárásairól, a szokásairól? Biztos, hogy ez a probléma? Lehet, hogy észre sem vette, és olyan mindennapi rutinokat alakított ki, amik akadályozzák a társkeresésben.
Forrás: Thinkstock
1. Elzárja magát a külvilágtól
Munkába menet a mobiljába bújik, vagy a kocsiban ül egyedül. A gyakori túlóra után jön a bevásárlás, fitneszterem, vacsora, otthoni filmezés, közben pedig észre sem veszi, hogy ebben a körforgásban nincs is helye a spontán ismerkedésnek.
2. Mindig a másik fél a hibás
Különösen kártékony, ha a barátaival folyton azt tárgyalja ki, hogy a másik nem miért szánalmas. Ha ezt sokat mondogatja, akkor a végén el is hiszi, és aztán nehéz úgy ismerkedni, hogy már eleve utálja a másik nemet.
3. Nem hagy időt a gyásznak
Ha túl korán belevág egy új párkapcsolatba, nem biztos, hogy kellő odafigyeléssel választ. Az új helyzetbe behurcolt, le nem zárt sérelme konfliktusokat okozhat, ami a kapcsolat felbomlásához vezethet. Ezzel a szokással egy frusztráló spirálba kerülhet.
4. Várja a csodát
Mert a hollywoodi filmek is megmondták, hogy „majd jön a szerelem, amikor kell”. De, ha már jó régóta nem jön magától, akkor érdemes elébe menni. Az internet korában nem nehéz utánajárni, hogy mit tehet.
5. Több társkeresőn is regisztrál
Csak elaprózza a figyelmét, ha egyszerre több oldalon is fent van. Ez a figyelemmegosztás lejön a másiknak, és már csak a mennyiség miatt is fárasztó munkává teszi az ismerkedést. Elvész a játékosság, az odafigyelés és a másikra ráhangolódás. Folyton olyan érzése lesz, hogy biztos van jobb a sok ezer közt, pedig nem a legjobbat kell megkeresnie, hanem találni egy elég jót.
6. Rögtön társat keres
Először csak ismerkedjen, ne akarjon rögtön összeköltözni. Óriási öngól tud lenni, ha mindenkiben azonnal a potenciális férjet, feleséget keresi. Így nem ad elég időt magának megkedvelni a kiszemeltet, megszokni a hibáit, szokásait.
7. Sokat mondja, hogy jól van
Ha úton-útfélen bizonygatja, hogy egyedül is milyen jól van, akkor ezzel potenciális partnereket ijeszthet el. Ha tényleg jól van, akkor nem kellene szükségét érezni, hogy ezt bizonygassa. És nem kellene mindenhol hangot adni a szingli lét nagyszerűségének.
8. Szégyelli, hogy szingli
Korunk 50%-os válási aránya mellett nem lehet kijelenteni, hogy a párkapcsolat az egyetlen üdvözítő állapot mindenkinek, mindenkor. Van, amikor az ember szingli, és ez normális. Ha ezt cikinek tartja, az hat a hangulatára és önbizalmára is, ami aztán meg is látszik. Ráadásul, ha rejtegeti, hogy egyedül él, ismét potenciális partnereket szalaszthat el.
9. Nem kér segítséget
Ha nem tudja, hogyan fogjon hozzá az ismerkedéshez, vagy próbálkozik, de nem megy, akkor nem csak pszichológus, életvezetési tanácsadó és társkereső szolgáltatásokat vehet igénybe, de a barátait is megkérheti, hogy segítsenek, hívják meg közösségi eseményekre, és mutassák be a szintén egyedülálló ismerőseiknek.
10. Visszatáncol az exéhez
Ha valahányszor magányos vagy, felhívja az exét, az elég kártékony tud lenni. Akár ön hagyta el, akár ő lépett le, annak oka volt. Minél tovább halogatja a végleges elválást, annál később talál egy olyan párkapcsolatot, ahol mindketten dráma nélkül elköteleződhetnek.
– Egy társasági eseményen a személyes találkozás során egészen más benyomásokat szerezhetünk, mint az online ismerkedésnél – mondja Pirchala Berta társkeresési szakértő. – Ha online ismerkedünk, lehet, hogy felépítünk egy képet magunkban, közben teljesen másmilyen az illető, és ez csalódáshoz vezethet. Ezért mindenképpen javaslom, hogy aki ismerkedne, rendszeresen járjon társaságba, hisz csak így lehet új emberekkel találkozni. Sőt azt javaslom, hogy egyedül menjünk, mert így lehet idegenekkel szóba elegyedni. Az a tapasztalatom, hogy akik barátnővel, ismerőssel járnak el, inkább egymásba kapaszkodnak és csak egymással beszélgetnek. De, ha így megy csak, akkor inkább vigyünk magunkkal valakit, mint hogy sehova se járjunk.