<p>A szadista kéjgyilkos, Rumpf János egy elmegyógyintézetben nyerte el méltó büntetését. A nyomdász összesen három kislányt gyilkolt meg. </p>
Schwarcz Gizella és családja éppen a vasárnapi ebédhez készülődött budapesti, Visegrádi utcai lakásukban, amikor a lányt édesanyja elszalajtotta narancsot venni. A 12 éves Gizella meg is indult az első szóra, a szülők azonban akkor még nem sejtették, hogy gyermeküket soha többé nem látják élve.
Mindössze négy nappal azután, hogy 1912-ben első és egyben utolsó útján a Titanic elsüllyedt, fővárosunkban egy megcsonkított holttest felfedezése is borzolta a kedélyeket. A budakeszi erdőben egy fej és láb nélküli áldozat hevert, akit a ruházata alapján tudtak azonosítani a rendőrök. A néhány nappal korábban eltűnt Schwarcz Gizella volt.
A tettest a Krecsányi Kálmán detektívfőnök vezette nyomozócsoport viszonylag hamar azonosította, köszönhetően egy másik incidensnek, amelyről kiderült, összefügg a gyilkossággal.
Az elkövető egy Rumpf János (egyes korabeli újságok szerint Rumpf Ádám) nevű nyomdász volt. A férfi egy – szintén a Visegrádi utcában található – nyomdában dolgozott, ahová a végzetes napon lecsalta Gizellát egy piros tojással, majd megölte. A rendőrök úgy sejtették, a fejet és a lábat azért vágta le, hogy a testet könnyebben tudja szállítani. Egyes hírek szerint a hidegvérű gyilkos villamosra szállva vitte el gyomorforgató csomagját az erdőbe, hogy ott elrejthesse. A levágott testrészek viszont sosem kerültek elő.
Rumpffal kapcsolatban többeknek az tűnt fel, hogy vasárnap is járt a nyomdában, azt hazudva, hogy dolgozik. Ez a főnökének is gyanús lett, ráadásul a narancsokat is megtalálták a munkahelyen. A gyilkos érezte, hogy szorul a nyaka körül a hurok, így szó nélkül felmondott, majd menekülőre fogta a dolgot, s Münchenbe utazott.
A magyar nyomozók azonban utánaeredtek, s végül letartóztatták az egyre zavartabb férfit. Mint kiderült, Rumpfot a német hatóságok is keresték, mivel a gyanú szerint korábban ott is megölt egy 14 és egy 7 éves lányt. A gyilkost először hazahozták Budapestre, ám mindent tagadott. Miután visszavitték Münchenbe, elméje egyre inkább elborult, s végül elmegyógyintézetbe zárták. Éjszakánként a meggyilkolt áldozataival kapcsolatos víziók gyötörték egészen haláláig.
Az ügy és felgöngyölítésének híre még az Egyesült Államokba is eljutott. Krecsányi Kálmán a korszak sztárnyomozója volt, így nem meglepő, hogy munkájára a sajtó is kiemelt figyelmet fordított. Az USA-ban a Visegrádi utcai kéjgyilkosság egy időben tananyag is volt a New York-i rendőregyetemen – nyilatkozta a Borsnak Maróti Zsolt, az ujkor.hu rovatvezetője.
A Titanic áprilisi elsüllyedése mellett 1912-ben rendezték Stockholmban az ötödik nyári olimpiát, amelyen a magyarok három aranyérmet szereztek.
Szintén ebben az évben zajlott a vérvörös csütörtök, amely során Budapesten munkások százezrei követelték az általános választójog bevezetését, a tüntetést azonban a rendőrök és a katonák brutális módon feloszlatták.
De 1912-ben alakult meg a Kínai Köztársaság, illetve a Magyar Cserkészszövetség is.