<p>A legapróbb kétséget is ki kell zárni a hajdúszoboszlói családi tragédia vizsgálatában, ez pedig legfőképpen a szakértők feladata, hiszen vallomást már senki sem tehet.</p>
Kitartó és roppant aprólékos munkát végeznek a nyomozók, hogy a kirakós minden darabja a helyére kerüljön a szeptemberi családi tragédia ügyében. Mint arról beszámoltunk: a családfő, B. László és felesége, Beáta feltehetően együtt tervelték ki, hogy magukkal és kisfiukkal, a hatéves Milánnal is végeznek. Valószínűsíthető, hogy mindhárman kimentek egy erdőbe, ott a férfi megölte a kisfiát, majd felvágta az ereit. Később az asszony az otthonukban követett el öngyilkosságot, egy búcsúlevelet is hátrahagyott, mellette egy térképet, amelyen pontosan megjelölte szerettei holttestének helyét.
A laikus egy, a hajdúszoboszlói családi drámához hasonló esetben azt gondolhatná: az emberölés elkövetője meghalt, az ügyet le lehet zárni. A valóságban azonban pont ez adja az ügy nehézségét: nincs, aki megszólaljon. Ilyenkor fokozottan felértékelődik az igazságügyi szakértők szerepe. Úgy tudjuk, hogy a rendőrség nemcsak orvosszakértőt vont be a vizsgálatba, hanem írásszakértőt is. Az ő feladata, hogy megerősítse, hogy a búcsúlevelet valóban a feleség írta, ezzel egyben kizárja, hogy az írás esetleg kényszer hatására született vagy egy külső személytől származik.
Lapunk megkeresésére a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság csupán annyit erősített meg: még tart a nyomozás, amelynek határideje november 13. Ez a határidő természetesen meghosszabbítható.
A Bors a család egyik ismerősétől úgy értesült: az apát elhamvasztották. Kisfiát és feleségét korábban közös sírba temették el Ebesen.