Tragikus emléknap érkezett el a héten Kardos Lajos és kisfia számára. A férfi feleségét, Krisztinát négy éve gyilkolták meg, Soroksáron. A máig eredménytelen nyomozás sokáig tévúton haladt.
Kardosné Gyurik Krisztina négy éve, 2013. szeptember 25-én indult el utolsó kocogására. Az asszonyt aznap este valaki brutálisan meggyilkolta, megbecstelenítette, lemeztelenített holttestét a Szigetdűlő erdős, bokros részén találták meg. A rendőrség négy éve nem tud eredményt felmutatni. Nemrég az is kiderült, hogy a holttest boncolásakor komoly szakmai hibát vétettek, egy másik elhunyt DNS-e is rákerült, ezért sokáig két lehetséges elkövetőt kerestek a nyomozók.
– Az évforduló mindig szomorú időszak számomra, általában két héttel előtte már rosszul alszom, szúr a szívem – mondta a Borsnak az áldozat özvegye, Kardos Lajos. – A kisfiammal ilyenkor természetesen elmegyünk a temetőbe, virágot viszünk, megemlékezünk Krisztináról. Utána mindig el kell telnie egy-két hétnek, amíg az életünk visszazökken a rendes kerékvágásba. Szerencsére úgy tűnik, hogy a fiam, Roli erős lelkű srác, együtt járunk edzeni, jól tanul, tehát jól kezeli a történteket. Ugyanakkor persze tragikusnak tartom, hogy négy éve nem lehet tudni, ki ölte meg a feleségemet.
A Bors júliusban számolt be a DNS-rögzítés során elkövetett hibáról. Gyurik Krisztinát a Semmelweis Egyetem Lenhossék utcai patológiáján boncolták, itt kerülhetett rá egy, a nyomozást félrevivő DNS-maradvány. Akkor a Semmelweis Egyetem sajtótitkárságánál arról érdeklődtünk: az Igazságügyi és Orvostani Intézet vagy a Semmelweis Egyetem indított-e belső vizsgálatot az ügyben.
Egymondatos válaszukban annyit közöltek: mivel még folyik a nyomozás, nem nyilatkozhatnak. Információink szerint pontos írásos nyoma van, hogy kik voltak jelen a boncolásnál, arról ugyanis jegyzőkönyv készül. Így feltehetően azt is tudják már, ki hibázott.
Az események krónikája
2013. szeptember 25.: Soroksáron meggyilkolják Kardosné Gyurik Krisztinát, megerőszakolják és megfojtják.
2014. március: a Velvet arról ír, hogy a rendőrség egyértelműen kizárta az áldozat férjét a lehetséges elkövetők köréből.
2014. szeptember: ötmillió forintos nyomravezetői díjat tűz ki a rendőrség. Ugyanebben a hónapban a nyomozást vezető Petőfi Attila egy sajtóbeszélgetésen elmondja, hogy Gyurik Krisztina holttestén két férfi DNS-nyomát rögzítették.
2015. február: a rendőrség nyilvánosságra hoz egy egyedileg festett Suzuki Swiftről készült, a térfigyelő kamerák által rögzített képet, az autó vezetőjét keresik. Később kiderül, hogy ez a nyom sem vezet eredményre.
2017. július: kiderül, hogy feltehetően egy boncmester hibájából került a holttestre az egyik DNS-nyom, ami egy ideig alapvetően rossz irányba vitte a nyomozást.