<p>Bizony nem pont ugyanúgy ünneplik a karácsonyt a világ különböző pontjain - ami pont így van rendben, hiszen - mint mondják - a változatosság gyönyörködtet.</p>
Forrás: Pexels
Ahány ház, annyi szokás - mondják, amit mi most inkább úgy fogalmaznánk meg: ahány ország, annyi szokás. Főleg karácsonykor. Összeszedtünk párat a legérdekesebb karácsonyi szokásokból.
Caracas, Venezuela fővárosának utcáit például előszeretettel zárják le az ünnepek alatt, hogy az emberek görkorit csatolva a lábukra gurulhassanak el a szentmisére. Közép-Amerikában, El Salvadorban pedig pontban azután nyitják ki az ajándékokat, hogy hazaértek az éjféli miséről.
A norvégok a karácsony közeledtével igyekeznek elrejteni minden seprűt - a helyi babona szerint ugyanis szenteste boszorkányok és gonosz lelkek lepik el az utcákat, akik seprűk után kutatnak, hogy azokon repkedhessenek.
Japánban - ahol a lakosságnak úgy egy százaléka vallja magát kereszténynek - egy közel fél évszázados marketingfogásnak köszönhetően KFC-s rántott csirke az ünnepi menü: a gyorsétterem 1970-ben jelent meg az országban, és 1974-ben indította útjára először azt a karácsonyi kampányt, aminek köszönhetően ma már jó két hónapra előre meg kell rendelni a karácsonyi rántott falatokat.
A cseheknél szenteste van egy szokás, miszerint azoknak a nőknek, akik még nem házasodtak meg, egy cipőt kell áthajítaniuk a válluk felett. Ha a lábbeli orrával az ajtó felé landol, a jövő évben már készülhetnek az esküvőre.