<p>Gyakorlatilag nulla az esélye a túlélésre - mondták az orvosok a csecsemőre. Nagyon úgy tűnik, tévedtek.</p>
Nyolc az egymillióhoz: ezzel a lehetetlen túlélési eséllyel nézett farkasszemet egy baba - most azonban úgy tűnik, a számokat meghazudtolva életben marad.
Vanellope Hope Wilkinsnek szenteste kellett volna megszületnie, az orvosok azonban úgy döntöttek, tekintettel a különleges helyzetre, november 22-én, császsármetszéssel világra hozzák. Az újszülött ugyanis egy olyan ritka kondíció áldozata volt, aminek előfordulására pontos statisztikák sincsenek: Hope szíve - valamint gyomrának egy része - ugyanis testén kívül fejlődött ki.
A rendellenességre először a terhesség kilencedik hetében derült fény egy vizsgálat során. Az orvosok azt javasolták a szülőknek, hogy vetessék el a babát, annak ugyanis nyolc az egymillióhoz az esélye, hogy élve szülessen meg - és ha ezen a lehetetlen esélyen felülkerekedik, még akkor is hátra van a neheze. “Amikor azt mondták, hogy a legjobb, ha elvetetjük, a világ darabokra hullott körülöttünk. Végül úgy döntöttünk, hogy ez szóba se jöhet. Ha meg kell halnia, haljon meg a babánk természetes úton” - magyarázták a brit szülők a Daily Mailnek.
Az orvosok már ekkor temették a kis Hope-ot, mondván: az ectopia cordis, azaz a szív kihelyezettsége mellett minden bizonnyal kromoszómarendellenessége és keringési zavarai is lesznek - ezek azonban, csodával határos módon, elkerülték a magzatot.
A koraszülött kislányt végül egy ötven orvosból és nővérből álló team segítette világra, majd azonnal egy steril műanyagzsákba helyezték és gépekre kötötték - emellett elkezdték a szív visszahelyezését a mellkasba. Ez utóbbi egy hosszadalmas folyamat volt, mely december elejére ért véget. A mellkast végül egy gore-tex nevű rendkívül ellenálló anyaggal zárták le - erre többek közt azért volt szükség, mert a babának nem forrt össze a szegycsontja középen.
A videó megtekintését egyes olvasóink felkavarónak tarthatják!
“Pánikba estem. Fizikai rosszullétet éreztem, mert az járt a fejemben, hogy nagy az esélye, hogy nem láthatom és nem hallhatom őt” - idézte fel a túlélő csöppség édesanyja a szülés pillanatát. “Amikor felsírt, mi is sírtunk” - tette hozzá a büszke apuka.
“Még nagyon hosszú út áll előtte, de legalább most már van esélye” - összegezte a valóságos orvosi csodát - és persze bravúrt - az orvosi team vezetője, Dr. Moore. Azt, hogy pontosan milyenek is a baba túlélési esélyei, valójában senki sem tudja. Mivel az ilyen esetekben az orvosok mindig nyomatékosan javasolják a terhességmegszakítást, valamint az élveszületés esélye is igen kicsi, a team úgy véli, ez volt az első ehhez hasonló beavatkozás egész Nagy-Britanniában.