Mint a kőből épült, ugyanolyan sokcsillagos élményt ad a magyar felfújható planetárium. Akik beülnek a leginkább iglura (eszkimó jégkunyhóra) hasonlító kupola alá, vizuálisan bejárhatják az univerzumot.
Az utazó planetáriumot azzal a céllal találták ki hazai okleveles csillagász kutatók és egyetemi oktatók, hogy népszerűsítsék a csillagászatot és a természettudományokat. Már több mint hat éve járják vele – pontosabban velük, mert kettő is van – az országot és a világot. A kupola belsejére digitális technikával vetítik ki a térhatású filmeket, és tizenkét külön- böző előadás van repertoáron, amiket tudós koponyák tolmácsolnak. Elmondják, hogy mi látható a Naprendszeren túl, milyen csillagképek vannak, vagy éppen milyen érzés a Hold felszínén landolni. Bejárhatjuk mind a nyolc bolygót a Naprendszerünkben, de a sorból a 2006-ban törpebolygónak visz-szaminősített Plútó sem maradhat ki.
Az egyik kupola öt, a másik hat méter átmérőjű. A nagyobbikban akár 45-en is elférnek, amire szükség is van, hiszen sok iskoláscsoportnak tartanak előadást. A magyar csillagászok műsora nemcsak magyar, de német, angol és spanyol nyelven is kérhető. Az egyik „iglu” jelenleg Németországban, egyebek között Berlinben, Lipcsében és Drezdában is turnézik.
– Olyan volt, mint a mozi, csak annál sokkal, de sokkal jobb – mondta például a kilencéves Ricky a kelet-németországi Freie Presse című napilapnak, miután bejárta a magyar mobil planetáriumban a csillagokat.