<p>Nagy Lászlót, a század legvéresebb magyar bűncselekményének elkövetőjét egyedülálló módszerrel próbálták azonosítani. Egy gipszből készített fantomszobor alapján keresték, miután megölt egy veszprémi postást. A Rendőrmúzeumba került a spéci szobor.</p>
Forrás: Bors
A szobor egyedülálló a hazai kriminalisztika történetében. Sem a 2003-as postásgyilkosság előtt, sem azóta nem volt példa ilyen próbálkozásra – magyarázta a Borsnak Daka Béla nyugalmazott rendőr alezredes, a budapesti Rendőrmúzeum munkatársa. A szakértő szerint elképzelhető, hogy a Mosonyi utcában a héten kiállított szobor az egész világon is páratlan.
Az ország történetének eddigi legkegyetlenebb rablógyilkosságának, a 2002-ben történt móri bankrablásnak nyolc halálos áldozata volt. Először Kaiser Edét és Hajdú Lászlót ítélték el, de 2007-ben kiderült, hogy ebben az ügyben ártatlanok. Ekkor fogták el a tatabányai Nagy Lászlót, azonban nem a móri mészárlás, hanem egy veszprémi postás hidegvérű meggyilkolása miatt.
A magát csak Fegyvermesternek nevező gyilkos nem ismerte be, hogy ő követte el a móri mészárlást, azonban valamennyi bizonyíték egyértelműen ellene szólt.
Nagy elfogása után öngyilkos lett a zárkájában. Előtte azonban írt egy börtönnaplót, amit titokban ki tudott juttatni a feleségének. A hátborzongató irományban állítólag további négy emberölést említ.
Weiszdorn Róbert, a móri mészárlás társtettese életfogytiglani börtönbüntetését tölti, legkorábban 2047-ben szabadulhat. Ránézésre az egyedülálló fantomszobor inkább rá hasonlít, mint Nagyra. Weiszdornnak azonban semmi köze nem volt a postás megöléséhez.
Új személyleírási rendszer
Ötéves munka után megújult a magyar rendőrség személyleírási rendszere.
Az Alfonz biztosítja, hogy a lehető legnagyobb pontossággal, egységesen, minden részletre kiterjedően, könnyen kezelhető módon rögzítsék valakinek a tulajdonságait.
Dr. Anti Csaba László: A személyleírás címmel megjelent könyvének köszönhetően a módszer mostantól mindenki számára elérhető. A könyvet szerdán mutatták be a Rendőrmúzeumban.