<p>Ha húsvét, akkor a nyuszié főszerep a rajzfilmekben is. Ám nemcsak szórakoztatnak, hanem néha el is borzasztanak a látványukkal, mégis lebilincselőek tudnak lenni.</p>
A magyar mesefilm történet egyik kedves alakja a Kockasfülű nyúl, amely már 1975-ben „odarepült” esténként a kis rózsaszín rombuszalakú füleivel és szórakoztatta a kicsiket. Ez a nyuszi egyébként annyira jól sikerült, hogy csaknem 90 országba exportálták Marék Veronika forgatókönyve alapján. Azóta pedig újra ismertté vált a mai gyerekek körében is, hiszen kiadták a sorozatot DVD-n, az MTV-n pedig újra és újra felbukkan.
A legkisebb Ugrifüles is a magyar mesék egyik kiváló alakja, amely ugyancsak régi figurának számít. Brekkenccsel és Tüskéshátúval igen sok kalandba keveredtek. A mesét egyébként Foky Ottó rendezte.
Hasonlóan imádják a kicsik és a nagyok egyaránt a Százholdas pagony tapsifülesét. A mozgóképes változat 1961-ben született, azóta nincs olyan húsvét, hogy ez a nyuszi Tigrissel és Micimackóval ne szórakoztatná valamelyik csatornán a gyerekeket.
A leghíresebb nyulak rangsorából Tapsi hapsit sem szabad kihagyni, aki még most is az egyik legismertebb nyuszi, legalábbis a Bolondos dallamok figurái közül. Minden idők legnagyobb sztárjának választották meg 2002-ben a rajzfilmfigurák között.
Az édes aranyos nyulak rangsorát igencsak megbontja az a nyúl, amelyet a Donnie Darko című filmből ismertünk meg. A fordulatokkal teli, tinihorrorban a valóság és a képzelet igencsak összemosódik miközben egy hatalmas bizarr nyúljelmezben mentik az embereket.