Forrás: MTI
Az ellenzék totális választási veresége után ígéretéhez híven Vona Gábor, a Jobbik elnöke, miként Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje is lemondott posztjáról és országgyűlési mandátumáról. Nem így Hadházy Ákos, aki csak az LMP társelnöki posztjáról mondott le, a mandátumáról még nem.
„Ha megvan a Fidesz abszolút többsége, akkor lemondok, és most nagyon úgy néz ki, hogy vidéken nem lehetett megakadályozni a kormánypártok terjeszkedését" – mondta a választások éjszakáján az LMP eredményváróján Hadházy, aki nem bizonyult nyerőnek saját körzetében.
A választók ugyanis a fideszes Horváth Istvánra adták bizalmukat, nem pedig a botrányt botrányra halmozó LMP-s politikusnak. A repülőmániás Hadházyról előzőleg kiderült, hogy legalább 350 órát töltött a levegőben, ami összesen csaknem húszmillió forintjába kerülhetett. Csakhogy erre a vagyonnyilatkozata alapján nem volt pénze.
Korábban pedig Hadházy Ákos elhunyt szomszédjának a lánya állította: az LMP-s politikus ellehetetlenítette édesapja életét, hogy megszerezze a lakását. Az ügy odáig fajult, hogy a politikus be is perelte az idős férfit, akinek emiatt 70 ezer forintos nyugdíjából havi 27 ezer forintot vontak le.
A választások előtt Budai Gyula, a kormánypárt országgyűlési képviselője a közmédiának nyilatkozva azt mondta: dokumentumok bizonyítják, hogy Hadházy Ákos apja és anyja is egy strómanhálózat tagjaként segítette kijátszani a földtörvényt, és strómanként egy német származású üzletember kezére játszott át több száz millió forint értékben földeket. Kiemelte, Hadházy anyja több száz milliós földliciteken vett részt, és egy strómanszámláról fizetett ki 30 milliós előleget.
Az ügyben a Nemzeti Földalapkezelő az ügyészséghez fordult. Az LMP-ben már a választás előtt etikai vizsgálat indult Hadházy ellen, mert a párt döntéshozói testületeinek határozatai ellenére egyeztetett az MSZP-vel. Ennek az lett az eredménye, hogy az ügyet a fegyelmi bizottsághoz utalták. Ez a testület szombaton ül össze – értesült az Infostart.hu