Aktuális

Gyerekgyilkosság Sólyon - Kiszűrhették volna a veszélyes diákot?

L. B.

Létrehozva: 2018.05.29.

Számos intézkedési lehetőség áll egy iskola rendelkezésére, ha azt érzékeli, hogy egy diák veszélyes lehet a társaira. Vajon a 8 éves kislánnyal végző F. Ferenc iskolája is mindent megtett?

Forrás: Bors

Kétszáz kilónyi élelmiszert – szalámit, zöldséget, gyümölcsöt, olajat, tejet, lisztet, cukrot, sót, tésztaféléket – és tisztálkodási eszközöket vittek a bestiális a Veszprém megyei Sólyon meggyilkolt Adrienn családjának a várpalotai polgárőrök. A szerény körülmények között élő család nagyon meghatódott, az adomány jól jött nekik, a tragédia óta ugyanis képtelenek munkába állni.

A nyolcéves Adrienn meggyilkolásával gyanúsított 16 esztendős fiú problémás, társaihoz képest értelmileg és érzelmileg is visszamaradott, deviáns gyerek volt. Környezete érzékelte is a veszélyt, mégsem segített rajta semmilyen intézkedés.

– Iskolapszichológus már minden gyerek számára elérhető. Úgynevezett utazópszichológusok is járják a megyéket, akikkel hetente beszélgethetnek a problémás diákok a kisebb településeken. Ezeket a pedagógus javasolhatja – magyarázta a Borsnak Hazag Anikó klinikai szakpszichológus.

A pedagógiai szakszolgálat – vagyis nevelési tanácsadó – egy másik megoldás lehet. Ott fejlesztőpedagógusok, pszichológusok, gyógypedagógusok nyújthatnak segítséget. 

Ha ez sem hoz eredményt, a gyereket veszélyeztetettnek nyilváníthatják. Ilyenkor bizonyos időközönként családsegítő szolgálat száll ki a családhoz, hogy megvizsgálják a környezetet. Felmérik a légkört, a tisztaságot, és hogy a szülők elhanyagolják-e a gyereket. A család köteles őket beengedni.

Tapasztalataik alapján aztán a gyermekjóléti szolgálatok próbálnak segítséget nyújtani, de végső megoldásként akár kezdeményezhetik a gyerek kiemelését is a családból, és nevelőszülőkhöz adhatják. 

Mint ismert, a kis Adrienn koponyáját betörte gyilkosa, majd a meztelen kislányt még élve dobta a patakba, ott fulladt meg. A   gyanúsítottat, F. Ferencet az     óvodai csoportjából annak idején ki­emelték, általános iskolás     korában családsegítő járt hoz-zájuk, aztán speciális tantervű, azaz kisegítő suliba is íratták.     Az intézménytől szerettük volna megtudni, hogy a problémás  diákkal kapcsolatban jeleztek-e iskolapszichológusnak, ne­velési tanácsadónak vagy a családsegítő szolgálatnak, azonban az igazgató elhárította érdeklődésünket.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek