Ma a kerékpárnak akkora kultusza lett, némelyik többe kerül, mint egy motor vagy autó. Megmutatjuk, hogyan öltözzön, ha biciklivel megy dolgozni.
Forrás: Thinkstock
Milyen anyagú ruhákat hordjunk, ha a munkába biciklivel megyünk?
Melyek azok a darabok, amelyek divatosak is, és kevésbé látszik meg rajtuk az izzadás, vagy gyorsan száradnak. Ezekre a kérdésekre válaszol a Bors olvasóinak Seregély Márta kerékpárversenyző, huszonkétszeres magyar bajnok.
– A női vázas bringákat szoknyában is nagyszerűen lehet használni. Mindenképpen lycra anyagból készült ruhát javasolnék városi bicózáshoz is, mert hihetetlen, mennyire jól szívja a nedvességet, nem lesz a leányzó csatakos. Hosszabb tekerés után sem lesz kellemetlen szagú. Menjen ebben, és ha beért, vegye ki a kosárból a táskáját, amiben van egy váltás felső. Aki hátizsákkal jár, annak légáteresztő anyagból készült táskát javasolnék, hogy ne legyen izzadt a háta – magyarázta lapunknak Seregély Márta.
Milyen ruhában?
– Mindenképpen a pamut keverékeket ajánlanám, ha átöltözés nélkül szeretnénk megúszni. Ha van rá lehetőség, a legjobb speciális sportruházatban tekerni, és a munkahelyen átöltözni. Abban az esetben, ha nem tudjuk ezt megoldani, akkor a lazább, városi stílus is tökéletes. Ilyen például egy farmer, blúz és egy belebújós lapos, sportos cipő kombináció.
Milyen cipőben?
Magassarkúban is lehet kerékpározni rövidebb távon, mivel a pedált csak a cipőtalp eleje érinti. A váltócipő erre az esetre szintén megoldás lehet, ez igazán kis helyen elfér, és a kerékpározás közben mégiscsak elsődleges szempont a biztonságunk.
Mibe pakoljunk?
Abban az esetben, ha kézitáskába pakolunk, legyen kosár vagy biciklistáska a kerékpáron, de ha egy hátizsák a praktikusabb, akkor ez például felesleges.
Fellibben a szoknya?
A bővebb szoknyák kényelmesek a tekeréshez, de ha túl sok az anyag, akár balesetveszélyes is lehet. Igyekezzünk úgy ráülni, hogy ne legyen zavaró, vagy kössünk rá csomót. Az anyag és a hossz választásánál fontos szempont, hogy ne fújja fel a menetszél. A szűkebb fazonokat sem kell kizárni, ha az anyaguk rugalmas, így még a kényelmes magasságig feljebb húzhatjuk. A minit nem javaslom – tanácsolja Szepesi Anita stylist.
Védelem
A munkahelyi szettet megóvhatjuk sárvédővel. Az elsődleges szempont a biztonság, tehát, ha szoknyában tekerünk, akkor legyen a küllőkön szoknyavédő. A nadrág szárát pedig szintén fogjuk össze csipesszel, vagy az erre szolgáló fényvisszaverő szalaggal.