Forrás: pexels (képünk illusztráció)
Ma, azaz június 22-én van a Nemzetközi Csókolózás Napja. Ebből az alkalomból utánajártunk, mit érdemes tudni a csókolózásról.
Az erős csókolózás óránként akár 90 kalóriát is eléghet, ami 23 percnyi kerékpározásnak felel meg. Az ajkak érzékenyebbek, mint a nemi szervek. Míg a csiklóban körülbelül 8000 idegvégződés van, addig az ajkakban 10000. Ezért lehetséges, hogy a nők csókolózáson keresztül is orgazmust éljenek át.
A csók a természet afrodiziákuma, valójában íz és szag teszt is egyben. Ha valakit szájon csókolnak, az azt jelzi, hogy a másiknak szüksége van rá. Csókolózáskor azt érezzük, hogy megérdemeljük a szeretetet és felerősödik bennünk, hogy jogunk van a boldogságra.
Tanulmányok igazolják, hogy a csók a fizikai vonzerőt is növeli!- derül ki a Daily Star Online felméréséből. Egy átlagos nő általában 79-szer csókolja szájon a „békát”, mire rálel a hercegére. Becslések szerint egy átlagember életében két hetet tölt el csókolózva.
Ne feledkezzünk meg a témával kapcsolatos negatív tényekről se! A csókolózás fertőzést okozhat, ha a partner szájába baktérium kerül. Mivel csókolózás során nyálcserével 80 millió baktérium és 700 különböző baktériumtörzs cserélődik ki a felek között, ezért erre igen nagy esély van.
A szájüregi fertőzéseket a lyukakon és a fogak felületén kialakuló lepedékeken keresztül bárki átadhatja a másiknak. A szájunkban több baktérium van, mint amennyi ember él a Földön és annál is több, mint amennyi a WC-ben fellelhető. VI. Henry király például 1439 júliusában betiltotta a csókot, hogy megállítsa a betegségek terjedését.