Jóval Gábor Zsazsa és nővére előtt egy másik magyar testvérpár uralta a Broadway színpadát és Hollywood filmvásznát. A Balassagyarmatról elszármazott Dolly Sisters, vagyis Jenny és Rosie Dolly (Janka és Rózsi Deutsch) lábai előtt arisztokraták és más dúsgazdag hódolók hevertek, akik bőkezűen támogatták a lányok elképesztő luxuséletét. Ám ahogy lenni szokott, ez sem tartott örökké…
Janka és Rózsi az 1920-as években szédületes karriert mondhattak magukénak. Nemcsak Amerikában, hanem Európában is ünnepelt sztárok voltak, viharos magánéletük állandó témát szolgáltatott a sajtónak. De honnan is indult ez a két barna hajú szépség? A Nógrád megyei városkában, Balassagyarmaton, egypetéjű ikerpárként látták meg a napvilágot 1892-ben. Szüleikkel, Gyulával és Margittal a századfordulón Budapestre költöztek, ám az ottani élet sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért 1905-ben elindultak Amerikába Jóval Gábor Zsazsa és nővére előtt egy másik magyar testvérpár uralta a Broadway színpadát és Hollywood filmvásznát – írja a Fanny magazin.
A Dolly Sisters, vagyis Jenny és Rosie Dolly (Janka és Rózsi Deutsch) lábai előtt arisztokraták és más dúsgazdag hódolók hevertek, akik bőkezűen támogatták a lányok elképesztő luxuséletét. Ám ahogy lenni szokott, ez sem tartott örökké… szerencsét próbálni. Az egykori elbeszélések szerint karrierjük beindulását a már korábban emigrált, szerencsejáték-függő nagybátyjuknak köszönhetik, aki felhalmozott kártyaadósságának törlesztéseként „ajánlotta fel” unokahúgai tánctudását a kávéházaknak. A nagy lökést azonban valószínűleg az akkori szórakoztatóipar mindenható ura, Florenz Ziegfeld Jr. adta, amikor 1911-ben leszerződtette a lányokat híres Broadway-show-jához, a Ziegfeld Follieshoz. A színpadon tollakba burkolózva adták elő műsorukat, szabályosan megőrjítve ezzel a közönséget.
A két lány ezután nemcsak a színpadot uralta, hanem a férfiak fantáziáját is. Az urakat még jegygyűrűjük sem tartotta vissza attól, hogy a két Dolly elvakult hódolói legyenek. A nővéreknek pedig csak egy dolog számított: a pénz. Legszenvedélyesebb imádójuk Diamond Jim Brady, New York legpiperkőcebb üzletembere volt, aki nem csupán ruházatával keltett feltűnést – öltözékén mindenhol gyémántok csillogtak, a nyakkendőtűjétől kezdve a fehérneműje gombjáig –, hanem bőkezűségével is. Janka és Rózsi mesés ékszereket kapott tőle, sőt egyik este egy szalaggal átkötött Rolls-Royce várt rájuk a színház előtt. Hogy mit kért tőlük mindezért cserébe? A válasz nyilván egyértelmű – a lányok viszont csak őszinte barátságukat tudták felajánlani.
1927-ben, hatalmas sokkot okozva rajongóiknak, bejelentették, hogy többször nem lépnek fel: „A Dolly Sisters nem lép színpadra többé. Vége. Elég volt. Mikor a pályánk elején voltunk, megbeszéltük, hogy harmincéves korunkig játszunk, és akkor majd visszavonulunk. (...) Sokat dolgoztunk. Belebetegedtünk a munkába. Nincs Amerikában olyan kisváros, ahol ne jártunk volna” – nyilatkozta Rózsi egy interjúban. A valóságban ekkor már inkább a negyven felé közelítettek, de az életkoruk titkolása szintén vonzerejük része volt. Gyakran látogattak vissza Magyarországra is, és mivel gyerekük sosem született, Janka 1930-ban örökbe fogadott egy ötéves kislányt, Klárikát, majd nem sokkal később még egy lányt, Manczit. Ekkor lépett be a két Dolly életébe a világhírű áruház-tulajdonos, Harry Gordon Selfridge. A férfi köztudottan rajongott a szép nőkért, így nem volt meglepő, hogy a csillagokat is lehozta volna nekik. Hamarosan összejött Jankával – a pletykák szerint közben Rózsival is egymásra találtak –, amitől kis híján az anyagi csőd szélére jutott. A nővérek ugyanis imádták két kézzel szórni a pénzt, főleg szerencsejátékra. Az üzletember pedig boldogan finanszírozta e költséges „hobbijukat”, mely során Jenny és Rosie egyes források szerint 4 millió, mások szerint viszont kereken 10 millió dollárjától szabadították meg.
Az özvegy Selfridge ennek ellenére úgy döntött, hogy elveszi Jennyt feleségül, aki igent mondott, ám előtte még a szeretőjével pár napig élvezni akarta az életet Franciaországban. A romantikus kiruccanás után azonban, hazafelé tartva Bordeaux közelében, a sziklás tengerparti úton autóbalesetet szenvedtek. A nő súlyos sérülései miatt tucatnyi műtéten és plasztikai beavatkozáson esett át, amit mindenki elől igyekezett eltitkolni. Amikor Selfridge mégis megtudta, mi történt, átvállalta a hátralévő kezelések költségét, de a tervezett frigy már sosem köttetett meg. Jenny a baleset után mély depresszióba esett. Állapota miatt az időközben már a harmadik férjét fogyasztó nővére rábeszélte arra, hogy költözzön hozzájuk. Itt ismerkedett meg a jómódú ügyvéddel, Bernard Vinisskyvel. Hamarosan egybekeltek, ám házasságuk sem hozott enyhülést a nőnek. 1941. június 1. reggelén, hollywoodi lakásának ablaka előtt állva lassan leoldotta derekáról selyemköntöse övét. Hurkot kötött belőle, majd a nyakára tette, és felállt egy székre. Másik végét a nappali vaskarnisához kötötte, és egy heves mozdulattal az örökkévalóságba vetette magát… Rosie-t borzasztóan megviselte a testvére halála. 1953-ban, miután elvesztette harmadik férjét, elvonult a világ elől, és hátralévő életére inkább a magányt választotta. 1962-ben öngyilkossággal próbálkozott, ám sikerült megmenteni. 77 évesen, 1970. február 1-jén, szívrohamban halt meg New Yorkban.
Janka kétszer volt férjnél, Rózsi háromszor. A lányok csak gazdag férfiak közül választottak, ám első házasságaikat szakmabeliekkel kötötték, amiről később azt mondták: nagy hiba volt. Janka első férje Harry Fox táncos-komikus volt, Rózsié pedig a barátja, Jean Schwartz dalszövegíró. A pletykák szerint Schwartz minden reggel hagymát etetett feleségével, hogy meg tudja különböztetni őt a testvérétől. Egyik frigy sem tartott sokáig. Rózsi második férje a kanadai dohánygyáros, Mortimer Davis fia volt, akivel titokban esküdtek meg. Miután kiderült, a család azonnal ellenük fordult, és megvonták a támogatást a fiútól. A két fiatal szerelme ennek ellenére kitartott még egy darabig, ám hiába halt meg az apa, a kialakult viszály lassan felőrölte a boldogságukat.