Aktuális

A legveszélyesebb hazai állatok: emberre támad az udvarló szarvasbika

Bors

Létrehozva: 2018.06.16.

<p>Nagyot téved, aki azt hiszi, hogy a hazai  erdőkben csak veszélytelen vadállatokkal találkozhat. Egy begerjedt szarvasbika vagy a kicsinyeit védő vaddisznó végzetes sérüléseket okozhat.</p>

Szarvas

A szarvasok általában kerülik az embert, ha viszont párzási időszakban összefutunk egy bikával, akkor garantáltan mi húzzuk a rövidebbet. Elég csak a több száz kilójukra vagy az óriási agancsaikra gondolni. Többször előfordult már, hogy komoly, akár halálos sebeket ejtettek. A szarvasok az útra kifutva sajnos rengeteg balesetet is okoznak, amely  emberéleteket is követelhet. 

Barnamedve

A világ egyik legnagyobb szárazföldi ragadozója a szomszédos Szlovákiából és Erdélyből gyakorta átkószál hazánkba. Gondoljunk csak az utóbbi két hétben az országot átszelő Vackorra, aki egészen a Csongrád megyei Sándorfalváig vándorolt, mígnem a szakemberek elaltatták. A medvetámadás legtöbbször súlyos vagy halálos sérüléssel végződik. 

Vaddisznó

Magyarország legnagyobb populációjú vadállata a vaddisznó. Igazi izomkolosszus, vastag bőrrel és pengeéles agyarakkal. Szaporasága miatt állandó állománycsökkentésre szorul. Számos közúti balesetet okoz. Olyan bátor, hogy gyakran a városokba is bejár. Az erdőben túrázóknak is érdemes résen lenniük. Főként a kicsinyeit védelmező kocáktól kell tartani, mert gondolkodás nélkül rátámadnak az emberre, ha veszélyben érzik a malacaikat.

Farkas

A farkasok rendkívül intelligensek és kiszámíthatatlanok. Falkában élnek, és rettentően élesek a fogaik. Az északi hegységekben fordulnak elő. Tartanak az embertől, de egy éhes farkassal nem érdemes ujjat húzni. 

Vipera

Jó tudni, hogy Magyarországon is élnek mérges kígyók, méghozzá a keresztes és a parlagi vipera. A mérgük szerencsére messze nem olyan erős, mint a csörgőkígyóké vagy a fekete mambáké, de így is nagyon veszélyes, akár egy évig is eltarthat a marás utáni felépülés. A hegységekben találkozhatunk velük. Ha­zánkban utoljára 2001-ben halt bele valaki viperamarásba. 

Róka

A róka a legtöbb vadállathoz hasonlóan szintén kerüli az embert. Ha viszont egy róka barátságosan közelít felénk, akkor semmiképpen sem szabad megsimogatnunk. Ezek az egyedek ugyanis szinte biztosan veszettek, így a harapásuk komoly veszélyt jelent.

Patkány

Magyarországon két faja, a házi- és a vándorpatkány fordul elő. A Föld egyik leggyorsabban szaporodó állata. Rengeteg betegséget és fertőzést hordozhat, illetve terjeszthet (gondoljunk csak a pestisre), így ha valakit véletlenül megharap egy patkány, azonnal orvoshoz kell fordulni. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek