Aktuális

Drágább lehet az olcsónak tűnő nyaralás

Zs.V. 

Létrehozva: 2018.07.10.

Nem csak az üdülés alatt, már a foglalásnál is érhet bennünket kellemetlen meglepetés, ami elronthatja az egész vakációt. Figyeljen oda!

Drágább lehet az olcsónak tűnő nyaralás

Forrás: Thinkstock (képünk illusztráció)

Sokan még mindig nem foglalták le a szállást a nyaraláshoz abban reménykedve, hogy az utolsó pillanatban nagyon olcsón ta­lálnak lehetőségeket. Ezzel nincs is semmi baj egészen addig, amíg be nem dőlünk a kamuoldalaknak és a gyanúsan kedvező ajánlatoknak. Statisztikák szerint évről évre nő az átverések száma, pedig ezeket könnyen kivédhetjük.

Levélben zaklatnak

Még otthon, a szervezés időszakában is áldozatául eshetünk a csalóknak. Tavaly a nyár első két hónapjában érkezett a legtöbb elektronikus levél az emberekhez, amelyekben meglepően olcsó repülőjegyeket vagy szállásokat ajánlottak fel azonnali foglalással. A levél rögtön egy olyan weboldalra irányított, ahol a bankkártyaadatok megadásával állítólag már le is van foglalva az egész nyaralás, szinte ingyen.

Ám amint megadtuk a bankkártya összes adatát a foglaláshoz, már búcsút is mondhattunk a pénzünknek – a nyaralással együtt. 

Lopják az adatokat

Bár azt gondolnánk, hogy az a pénz, ami elvész, nem sok, a csalóknak nem ez a végcél­ja. Később az adatokkal akár nagyobb összeget is leemelhetnek a számlánkról egy olyan országban, ahol sosem jár­tunk még. Ilyen esetben azonnal le kell tiltani a kártyát és jelen­te­ni a bank felé a lopást. Mindig legyen kéznél a pénzinté­zet ügyfélszolgálati telefon­száma! Ugyanis ha időben jelentjük az esetet, és a bank is belátja, hogy lopás történt, akkor csak 15 ezer forintig kell lenyelnünk a kárt, afölött a bank visszatéríti a pénzt.

Nézzünk utána!

A fiatalabb korosztály előszeretettel szervezi meg magának az utazást, de ese­­tükben is javasolt, hogy mindig nézzék meg alaposan, hogy mit foglalnak le! 

– Lehet, hogy olcsó például egy repülőjegy vagy egy szállás, de mindig célszerű leel­len­őrizni, hogy mi van az ár­ban, mivel ilyen esetekben felléphetnek pluszköltségek is – mondta a Borsnak Molnár Judit, a Magyar Utazási Iro­dák Szövetségének alelnöke. – Például ha nincs benne a poggyász a feltüntetett árban, vagy nem csekkoltunk be előre a járatra, esetleg a szállá­son merül fel felár, akkor a vé­­gén többet fizethetünk, mint amennyivel az elején számoltunk.

A szakember hozzáteszi: az idősebbek vagy azok, akik tá­voli, egzotikus úti célt választanak, jobb, ha profi céghez fordulnak.

– Mindig engedéllyel rendelkező utazási irodát válasszunk! Az irodáknak fontos, hogy az utasaik pozitív visszajelzéseket adjanak, ezzel is növelve a jó hírüket – hangsúlyozta a MUISZ alelnöke.

Utólag fizessen!

A megbízható internetes foglalási oldalakon általában nem kérnek előre pénzt, csak a szálláson kell fizetni. Így elkerülhetjük az adatlopást, és ha a meghatározott időn belül lemondjuk a foglalást, akkor nem kell visszakönyörögnünk az átutalt pénzt.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek