Aktuális

Indul az albérlethajsza! 

Bors

Létrehozva: 2018.07.26.

Felnyomják az amúgy is egekben lévő albér­letárakat az egyetemisták, akik tegnap este megtudták, bejutottak-e az álomszakra. <br />

Indul az albérlethajsza! 

Forrás: Bors

Több mint százezer diák izgulta végig a tegnap estét, míg meg nem tudta, elegendő pontot sikerült-e összekaparnia ahhoz, hogy bejuthasson a vágyott egyetemre. Budapesten 96 ezertől, a vidéki nagyvárosokban 70 ezertől indulnak az albérletárak normál esetben, ne csodálkozzon viszont azon, ha mától még többet kérnek a tulajdonosok.

Egymástól marják el

Valóságos roham indul a kivehető lakásokért, és már nem csak a fővárosban, de vidéken is igen borsos áron adják a legkisebb lakásokat is. Győrben 109, Kecskeméten 106, Debrecenben pedig 100 ezer forintos átlag­árakkal számolhatnak a kiadó lakást keresők. Ezek az összegek fognak emelkedni. 

Olcsóbb a város széle

Még a szakértők sem tudják, hány százalékos emelkedés várható. – A kereslet természetesen az egyetemi és főiskolai kampuszok környékére irányul.

Budapesten a BME, a Corvinus, az ELTE, a SOTE elhelyezkedése miatt a belvároshoz közeli, jó közlekedéssel rendelkező városrészek a kedveltek, különösen a VII., VIII., IX. kerület, illetve a XI. kerület – mondta lapunknak Soóki-Tóth Gábor. Az Otthon Centrum vezető elemzője szerint jobban járnak a diákok, ha a külső kerületekben, vagy vidéken, a városok szélein kezdenek keresgélni.

– Olcsóbb lehet Budapesten például Újpest egyes részei, vagy Kispest és Csepel. Legjobb, ha találnak egy átmeneti megoldást, amíg többen össze nem tudnak költözni, és kivárnak úgy októberig, a roham végéig – mondta a szakember.

Az ELTE-re jelentkeztek legtöbben

Több mint 107 ezer diák jelentkezett idén a hazai felsőoktatási intézményekbe, ami kétezerrel több, mint tavaly. A legnépszerűbb egyetemeken ezeken a szakokon tették magasra a lécet az idén: a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi tudományok szakára 465 pont kellett, a Budapesti Műszaki Egyetem mechatronikai mérnöki képzésére sem könnyû bekerülni, ehhez 451 pontot kellett összegyűjteni. A Budapesti Gazdasági Egyetem turizmus szakára 400 ponttal lehet bejutni, míg orvosi képzésre a Semmelweis Egyetemen 441, Szegeden 427 ponttal. A maximálisan szerezhető pontszám 500 volt, az Eötvös Loránd Tudományegyetem német-latin tanárszakára való bejutáshoz éppen ennyi kellett annak, aki nappali tagozaton, tandíjmentes módon kíván tanulni. Az ELTE jogászképzésre 460 volt a ponthatár. A legtöbben – 8861-en – gazdálkodási és menedzsmentképzést jelöltek meg első helyen.

Nincs változás

A legtöbb diák a budapesti ELTE-t jelölte meg a 2018-as felvételin, összesen 24 132-en szerettek volna bejutni. A második a Debreceni Egyetem, ahová 15 140-en adták be a jelentkezésüket, a dobogó harmadik fokán idén is a Szegedi Tudományegyetem állt 13 728 jelentkezővel.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek