Aktuális

Végre kiderül: hihetünk a samponok cimkéinek?

Bors

Létrehozva: 2018.09.28.

<p>Minden nő szép, dús, fényes hajra vágyik, amit a samponok egy bizonyos szinten meg is adnak, de nem teljesen. Sőt egyes összetevőiket egyenesen kerülni kellene.</p>

A hajhagymákra kell hatni

Annyi sampon van a polcokon, mint égen a csillag, még az ol­csóbbak is valamilyen pluszhatással ke­csegtetnek. A szakértő szerint amelyik már hosszú ideje a piacon van, nem árthat, de ne higgyük el maradéktalanul a reklámokat és a címkén feltüntetett jó­tékony hatásokat. 

– Vélhetően van némi hatásuk a különböző samponoknak, de teljes változást nem várhatunk ezektől. Az tény, hogy a hajunk, a fejbőrünk ál­lapotán valamennyit javíthatunk ezekkel a szerekkel. Például a rugalmasságon vagy a víztartó képességen ideiglenesen változtathatunk, de csodát ne várjunk – magyarázta a Borsnak prof. dr. Wikonkál Norbert onkológus. 

Tehát az igaz, hogy a volumennövelő­től erősebbnek, a tü­körfénytől fényesebbnek látszik majd a frizura, de ne vár­juk ezektől a reklámokban lá­tott hajkoronát. Ahhoz, hogy valóban komolyabb eredményeket érjünk el, a hajhagymákra kell hatni.

Az ilyen típusú gyógykozmetikumokat leginkább patikákban és drogériákban vá­sárolhatjuk meg.

5-ös pH-értékűt keressen

A samponok pH-értéke 4–8 között van, a magasabb pH-érték korpásodás és gombásodás esetén ajánlott. Az 5-ös pH-érték körüli samponok a legjobbak, mert nem lúgozzák vagy savazzák ki a fejbőrt, így az egészséges marad. Főleg a gyógynövényes készítményeknél igaz, hogy ahogyan a balzsamot, úgy a sampont is az alapos masszírozás után pár percig még a hajon kell hagyni, hogy a hatóanyagok felszívódhassanak. 

Hívogató, de felesleges?

A címkék szövege nagy részének van igazságalapja, a megkérdezett szakértő szerint belefuthatunk szépen mutató feliratokba is.

– A keratinnal dúsított samponok például nem biztos, hogy valóban hatásosak, ezt inkább marketingfogásnak tartom. Az emberek ezt az anyagot összekötik a hajukkal, tudják, hogy van valami köze a kettőnek egymáshoz, de azt nem, hogy igazából a keratin egy fehérje, amelyet a szervezetünk termel. Ebből áll a hajszálunk. Hiába kenjük rá a keratinnal dúsított sampont, nem fogja beszívni a hajunk  – figyelmeztetett prof. dr. Wikonkál. 

Olcsót vagy drágát? 

A kozmetikai vállalatok termékei komoly, összetett kutatás és vizsgálatok után kerülnek forgalomba, hogy ne okozzanak semmiféle egészségügyi problémát. Szakértőnk szerint, ha valaki valóban hatást szeretne elérni a haján, akkor a drágább, ismertebb márkák szereit alkalmazza. 

Az alábbi összetevőket kerülje! 

Ha ezeket az érthetetlennek tűnő anyagneveket olvassa a sampon címkéjén, tegye vissza a polcra, és keressen más fajtát, mivel ezek az összetevők a bőrirritáción kívül allergiát, szervkárosodást, de akár hajhullást is okozhatnak. 

• Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

• Sodium Laureth Sulfate (SLES)

• Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)

• Ammonium Laueth Sulfate (ALES)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek