<p>Domborművet kaptak Bálint Ágnes mesehősei.</p>
Amilyen csodás ember kortársai szerint ő maga is volt, olyan méltó helyen állítottak szombaton emléket a meseírónak, Bálint Ágnesnek. Frakk, Mazsola, Kukori és Kotkoda „szülőanyja” emlékére a kápolnásnyéki Halász-kastély parkjában avattak domborműveket. A két alkotás felejthetetlen figuráit, Frakkot, a macskák rémét és Labdarózsát ábrázolják. A domborműveket Kontur András szobrászművész készítette vörös márványból, és hol is állhatnának máshol, mint egy gyönyörű játszótér közelében.
Bálint Ágnes József Attila-díjas író, szerkesztő, dramaturg, a magyar gyermek- és ifjúsági televíziós műsorkészítés egyik megalapozója tíz éve hunyt el, 86. születésnapja után. Úgy tudni, imádott férje halálát soha nem tudta feldolgozni. Utána már visszavonultan élt.
– Fantasztikus munkatárs, önzetlen, szerető kolléga, és nem mellékesen meseszép nő volt – mondta a Borsnak az emlékmű avatásában részt vevő Kossuth-díjas író, Csukás István.
– Első rajzfilmemnek és több bábfilmemnek volt a dramaturgja, sokat dolgoztunk együtt. Kezdő íróként is mindig neki mutattam meg először a munkáimat, nagyra becsültem, ezért nagyon érdekelt a véleménye. Ő volt az első közönségem, jókat mulatott azon, amiket írtam. Mindig önzetlenül segített, soha nem volt senkire féltékeny, ami nagyon ritka ebben a szakmában.
Bálint Ágnes csodagyereknek számított, már 14 éves korában megjelent első meseregénye.
– A Magyar Televízió neki köszönhette, hogy volt gyerekrészlege. Emlékszem, kiíratta az ajtóra, hogy Cicavízió. Nagyon ötletes, szellemes és okos hölgy volt – tette hozzá Csukás.