Aktuális

Harisnyából, kaparós sorsjegyekből vagy épp rúzzsal készülnek a legbizarrabb alkotások

Bors

Létrehozva: 2018.10.21.

<p>Öt alkotó, öt különböző technika, és néhány hétköznapi tárgy, ami ha kihasználta az idejét, legtöbbünknél a kukában végzi. Nem úgy ezeknél a művészeknél, akiknek a keze között új értelmet nyer a lekapart sors­jegy, a kezelt vonatjegy, a divatjamúlt színű rúzs, a lyukas harisnya, vagy a floppylemez.</p>

Nicholas Gentry

A 38 éves angol férfi új értelmet ad a mindennapi életünkből kikopó floppylemezeknek és videokazet­táknak. Közösségi oldalán arra buzdítja követőit, hogy küldjék el neki a már haszontalanná vált adattárolókat, és ő portrékat csinál belőlük. 

– A művészet tökéletes arra, hogy kifejezze, hogyan változik az idő, az életünk – mondta Gentry. 

* * *

Rosa Verloop

A holland művész nejlonharisnyát és gombostűt használ fura szob­raihoz. Az anyag ráncai, redői, csomói és a bőrszíne szinte életre kelti a kissé torz alakokat. 

– Elképesztő megfigyelni, hogy néhány embert megrémítenek a szobraim, másoknak meg annyira tetszenek, meg akarják érinteni őket – mondta Verloop, aki élvezi, hogy ilyen szélsőséges érzelmeket vált ki a munkája.

* * *

James Owen Thomas

A 17 éves autista tini a kaparós sorsjegyekben látta meg a lehetőséget. Akkor kapta az ihletet, amikor egy nyeretlen szelvényt látott lebegni egy pocsolyában. Kedvenc témája a vadon élő állatok ábrázolása, illetve tájképet is szívesen rak össze. A legújabb vállalása a dédapja portréja, de mivel maximalista, nem lesz egyszerű dolga, ugyanis olyan sorsjegyeket kell találnia, amelyeknek a színe visszaadja az emberi bőr tónusát. 

Alexis Fraser

A Lipstick Lex, azaz Rúzsos Lex művésznévvel alkotó festő új értelmet adott ennek a közkedvelt sminkeszköznek. Először ugyan ő is a száját festi ki vele, de aztán más nőkkel ellentétben ő a vászont csókolja össze. Ajkának lenyomataival pedig hol híres embereket idéz meg, hol trópusi hangulatot teremt, hol pedig nosztalgiába ringatja a képei csodálóit. 

– Valami olyan technikát szerettem volna, amilyet korábban még senki sem használt – mondta Alexis, akinek az első cuppanós portréja ki mást is ábrázolhatott volna, mint a csókos szájú Marilyn Monroe-t.

* * *

Ed Chapman

A mozaikművészként is ismert 47 éves férfi egyik kedvenc alapanyaga a vonatjegy. A használt tikettekből legszívesebben híres embe­rek portréit rakja össze. Isaac Newton, a mechanika alaptörvényeinek felfedezőjétől David Attenborough természettudós, dokumentumfilmesen át egészen Vivien Westwood divattervezőig sokaknak elkészítette már a képét. Egy-egy alkotása nagyjából 280 órányi munkával készül el.

– Remélem, a művészetem másokat is inspirál majd, hogy kreatívan használják fel a vonatjegyeiket, vagy bármilyen más kidobásra ítélt anyagból hozzanak létre valami szépet – fogalmazta meg Chapman a vágyát.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek