Aktuális

A rápirítás a titka a ropogós libának

Bors

Létrehozva: 2018.11.03.

Még van egy hét Márton-napig, de időben kell cselekedni, hogy biztosan megkapja az ember a legjobb libafalatokat a hentesnél. Mi a magunk részéről jó kis ötletekkel szolgálunk a finom, mégsem okvetlenül hizlaló Márton-napi menühöz.

A rápirítás a titka a ropogós libának

Forrás: Thinkstock

Lehet időjós

Márton-napkor volt szokás megjósolni, milyen idő várható télen. Ha a liba mellcsontja barna és rövid, akkor sáros lesz a telünk, ha hosszú és fehér, akkor havas hónapokra számíthatunk. A másik módszer az időjóslásra: amennyiben Márton napján hideg van, akkor enyhe tél lesz, ha azonban szép az idő, akkor télen szükségünk lesz a legvastagabb kabátunkra.

A máj drága mulatság

A máj drága mulatság A libamájért bizony mélyen zsebbe kell nyúlnunk, kilójáért 5000-9000 forintot is elkérnek. Önmagában a comb sem olcsó mulatság, 3000 forint körül juthatunk hozzá egy kilóhoz. Az egész szárnyas már valamivel kedvezőbb áron kapható: 1000–2000 forint közötti áron vásárolhatjuk meg kilóját.

Tésztában a káposzta

Schobert Norbi nem aprózza el, többféle újítást is bevet. – Libacombot készítek, amit sózok, borsozok, és bedörzsölöm rozmaringgal is – kezdi a fitneszguru. – A libazsírral kikent tepsibe még öntök egy kevés vizet, majd 160 fokon, fólia alatt megsütöm a combokat. Körülbelül két óra kell neki, aztán még 40 percig fólia nélkül pirítom. Addig egy serpenyőben a felhevített libazsírra teszek hagymakarikákat és lila káposztát, adok hozzá borsot, köményt, ecetet és Update folyékony édesítőszert, hogy még finomabb legyen, így megpárolom. Update lisztből és tojásból készítek még hozzá tésztát, ezt kockákra szaggatom, és ebbe töltöm bele a megpirított káposzta egy részét, majd kifőzöm. A maradék lila káposztát pedig leturmixolom. Ezekkel a kis raviolikkal és a pürével tálalom a libacombot, így nagyon étvágygerjesztő lesz, és isteni finom.

Aprólékból felvágott

Buday Péter mesterszakácsnak mindig van egy klassz recept a tarsolyában. Elmondta nekünk, hogy mi a kedvenc Márton-napi ebédje: – Nagyon szeretem a libát, és minden részét fel is használom. Az egyik kedvencem a libaleves, amit hasonlóan kell elkészíteni, mint a tyúkhúslevest: jó sok aprólékkal és belsőséggel. Ha kész a leves, akkor kiszedem belőle az aprólékot, a far-hátat, a szárnyvéget, a nyakat, s ezekről lefejtem a húst, amit aztán beízesítek sóval, borssal, majorannával, majd teszek bele aszalt szilvát és gombát. Ezt az egészet hagymán megfuttatom. Ha készen van, akkor hagyom, hogy félig kihűljön, majd szórok rá zselatint, betekerem az egészet egy alufóliába, és picit lepréselem. Ha teljesen kihűlt, egyfajta felvágottat kapunk – isteni finom!

Egészben, kókuszzsíron

Van, aki lelki okok miatt fog életmódváltásba, így volt ezzel Antal Attila is. Bár a mai napig tartja a diétát, és mindig figyel arra, mit eszik, a libát azért nem veti meg. – Ha lúd kerül az asztalra, akkor csak az egészben sültre szavazok, az a legjobb, főleg, ha van hozzá káposzta. Édesburgonyát is szoktam enni hozzá, ez tökéletes köret a hús mellé. Az én titkom egyébként, hogy minden ételt kókuszzsírral készítek el. Nem szeretnék újra száz kiló körül lenni, ugyanis ennyi voltam, amikor elkezdtem az Update szerint élni. Lefogytam hetvenötre, és csak utána kezdtem el erősíteni. Persze ettől még az édességekről sem mondok le, de csak az Update, cukormentes termékeket fogyasztom – magyarázta lelkesen Attila.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek