2006. november 17-én hunyt el a magyar labdarúgás legendás alakja, Puskás Ferenc. A Budapest Honvéd, a Real Madrid és a magyar válogatott egykori nagyszerű labdarúgója 79 évesen távozott az élők sorából.
Puskás Ferenc Nemzet Sportolója címmel kitüntetett olimpiai arany- és világbajnoki ezüstérmes magyar labdarúgó, több klubcsapat és válogatott edzője, posztumusz dandártábornok. Az aranycsapat kapitánya, közismert becenevén Puskás Öcsi; Spanyolországban Pancho néven becézték.
A FIFA-listáján a világ valaha volt legjobbjai között szerepel. 2016-ban a goal.com internetes szakportál „Legendákvilágbajnoksága” elnevezésű szavazásán a valaha volt legjobb labdarúgónak választották.
Puskás 85-szörös magyar és 4-szeres spanyol válogatott, háromszoros Bajnokok Ligája(BEK)-győztes, 84 gólt szerzett a magyar válogatottban. A XX. század legjobb góllövője, ő az egyetlen játékos a világon, aki gólt lőtt világbajnoki (1954), olimpiai (1952), Európa-bajnoki (Európa-kupa), (1953), Bajnokok Ligája (BEK 1960) és Világkupa döntőben (1960) is. 349 magyar bajnoki mérkőzésen 358 8 gólt szerzett, 179 spanyol bajnokin 159 találat fűződik a nevéhez.
Puskást tekintik minden idők legjobb magyar labdarúgójának. Nemcsak Magyarországon és Spanyolországban örvend máig is köztiszteletnek, de a sportág számos nagy alakja, például a holland, Cruyff, a német Beckenbauer, vagy a spanyol Di Stéfano is nagyra becsülte.
Páratlan játékát a rendkívüli robbanékonyság, a tökéletes labdakezelés, a kiismerhetetlen cselek, a szellemes megoldások, a szinte centiméterre pontos átadások, a nem mindennapi helyzetfelismerés és a briliáns rúgótechnika jellemezte.
Magyarország legnagyobb stadionja, az egykori Népstadion, valamint a Pancho Aréna az ő nevét viseli. Felcsúton futballakadémiát, Kispesten általános iskolát, valamint Magyarország több településén és Ausztráliában utcát neveztek el róla. A 82656-os kisbolygó szintén a legendás futballista, Puskás Ferenc nevét viseli a világűrben.
2006 decemberében a Bazilikában helyezték örök nyugalomra.