Aktuális

Lipótmezőt csinál az ellenzék a parlamentből

Címkék
politika
Bors

Létrehozva: 2018.12.12.

Miután az obstrukció nem jött be, erősíteni akart az ellenzék: a munkaidő-beosztás önkéntes megváltoztatásáról szóló törvény szerdai szavazása előtt lezárták a házelnöki pulpitus feljáratait. „Az elnöki oldalról a csajokkal tartjuk a frontot” – büszkélkedik Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke az előre megtervezett az akcióval. A másik oldalon a Demokratikus Koalíció képviselői állják el az utat. Készülnek a szelfik, megy a Facebook-élőzés, tiszta gimis buli.

Lipótmezőt csinál az ellenzék a parlamentből

Forrás: MTI/Máthé Zoltán

Az ellenzék – miután az obstrukicós terveik dugába dőltek – egészen extrém akcióval igyekszik ellehetetleníteni a magyar Országgyűlés munkáját, és a munkaidő-beosztás önkéntes megváltoztatásáról szóló törvény elfogadását:

a csajok pulpitusfoglalásával.

Az ellenzékkel elálltuk a pulpitust, hogy ne kezdődhessen meg a rabszolgatörvény szavazása! Az elnöki oldalról a csajokkal tartjuk a frontot.

Közzétette: Szabó Tímea – 2018. december 12., szerda

Minden magyar legnagyobb szerencséjére Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke közösségi oldalára feltöltött egy képet, amelyen egy végletekig elszánt női hadsereg látható, akik őrzik a pulpitus felé vezető utat (plusz Tordai Bence, nem világos, ő hogy került a csajok közé).

Nemcsak az ellenzéki nők, hanem a férfiak is akcióztak: a pulpitus másik oldalán Gyurcsány Ferenc pártjának képviselői állnak, személy szerint Gréczy Zsolt, Vadai Ágnes, Székely Sándor és Hajdu László képezi a torlaszt.

Csak a szabályokkal nem voltak tisztában

A szokásásnál is kínosabb égés lett az akció vége, ugyanis miközben az ellenzéki képviselők teljes erővel fütyültek, szelfiztek, kurjongattak, Kövér László házelnök nem a pulpitusról, hanem a saját helyéről nyitotta meg az ülést – írja az Origo.

Megkérte az elnöki emelvényt és a szónoki pulpitust elálló ellenzéki képviselőket, hogy a rendzavarást hagyják abba, és garantálják az Országgyűlés alkotmányos működését. Közölte azt is, hogy mivel Latorcai Jánost fizikai erővel megakadályozták, hogy az ülésvezetést megkezdje, ennek a következményeit le fogják vonni.

– A házszabály értelmében vett fegyelmi szankciót el fogja rendelni, a mértékéről a későbbiekben határoznak – mondta a házelnök.

Felkérte az ügyrendi bizottságot, vizsgálja meg, hogy a parlamenti törvényben és a házszabályban foglalt fegyelemsértésen túlmenően megvalósult-e olyan tényállás, amely a fegyelmi jogkörön túlterjeszkedő szankciót igényel.

A kudarcból felocsúdott ellenzéki honatyák, miután rájöttek, hogy elfelejtettek tájékozódni az ülés vezetésére vonatkozó szabályokról, a KDNP-s politikus előtt kezdtek el gyülekezni síppal a szájukban, mobiltelefonnal a kezükben, azonban nem tudják akadályozni a parlamentet a munkájában. Latorczai Jánost frakciótársai körbeállják, így az egyre feszültebb ellenzékiek nem férnek a közelébe.

Igazat mond-e az ellenzék?

1. Állítás: A túlórát három évente kell kifizetni. Nem igaz,ezután is havonta kell kifizetni a túlórát.
2. Állítás: Több száz túlórára kényszeríthetik az embereket. Nem igaz, a dolgozó beleegyezése kell minden túlórához.
3. Állítás: Ez a törvény sokkal több túlórát tesz lehetővé, mint más európai országokban. Nem igaz, az európai uniós irányelv 416 óra a túlórát enged meg, többet, mint az új magyar szabályozás.
4. Állítás: A szakszervezetek jogai csorbulnak. Nem igaz, a szakszervezetek jogai változatlanok maradnak, a szakszervezetek azt sérelmezik, hogy a munkáltató szakszervezet nélkül is megegyezhet a dolgozóval.

FRISSÍTÉS:

Alapjogokért Központ: az ellenzéki képviselők viselkedése az alkotmányos rend aláásására irányult

Az ellenzéki képviselők viselkedése egyértelműen az alkotmányos rend aláásására irányult, arra, hogy ellehetetlenítsék a demokratikusan megválasztott Országgyűlés törvényhozói munkáját - mondta az Alapjogokért Központ igazgatója szerdán az MTI-nek.

Szánthó Miklós szerint az ellenzéki képviselők viselkedése arra irányult, hogy - mint fogalmazott - "gyermeteg, inkompetens módon és sikertelenül" ellehetetlenítsék a demokratikusan megválasztott Országgyűlés törvényhozói munkáját.

Emlékeztetett: a demokratikus jogállam működésének szerves része a parlament hatékony működése.

"Politikai értelemben tehát a legrosszabb '68-as baloldali rendzavaró reflexek kerültek elő, de van hazai előkép is: az első világháborút megelőzően Károlyi Mihályék alkalmaztak hasonló agressziót az Országgyűlésben" - fogalmazott. Mint mondta, attól sem lehet eltekinteni, hogy az elmúlt években számos, a nyílt társadalom hálózatához tartozó külföldi előadó tartott kurzust az államhatalom elleni rendzavarásról ellenzéki közéleti személyeknek.

Kérdésként merül tehát fel, hogy ez is vezethetett-e a ma látottakhoz - mondta.

Kiemelte: a házvezetés érdeme, hogy jogszerűen és nyugodtsággal tudta kezelni a helyzetet.

Szánthó Miklós szerint jogi szempontból parlamenti fegyelmi jogi és büntetőjogi konzekvenciák merülnek fel a szerdán történtek kapcsán.

"Előbbi alapján az Országgyűlés rendjét súlyosan sértő vagy például a levezető elnökkel szemben fizikai agresszióval fellépő képviselők a parlament munkájából kizárhatóak, rájuk pénzbüntetés róható ki, sőt, képviselői jogaik gyakorlását is felfüggeszthetik" - mondta.

Hozzátette: ezzel kapcsolatban majd a Házbizottság élhet javaslattal, a házelnök felkérése alapján pedig az ügyrendi bizottság fogja vizsgálni, hogy milyen más tényállások valósulhattak meg, amelyek kapcsán az illetékes nyomozóhatóságok járhatnak el. "Itt szóba jöhet az emberi szabadság elleni bűncselekményektől kezdve a köznyugalom megzavarásán, hivatalos személy elleni bűncselekményeken keresztül a közbiztonság vagy állam elleni bűncselekményekig számos tényállás" - jegyezte meg.

FRISSÍTÉS #2:

Fidesz: az ellenzéki képviselők bohócot csináltak magukból az Országgyűlésben

 - Az ellenzék agresszív viselkedése nevetségességbe torkollott, bohócot csináltak magukból az Országgyűlésben - értékelte Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a szerdai parlamenti történéseket újságíróknak.

Kocsis Máté úgy fogalmazott: példátlan a magyar Országgyűlés elmúlt 28 éves történetében az ami történt, az, hogy ellenzéki képviselők, főleg "jobbikos huligánok és liberális anarchisták" a fizikai atrocitásoktól sem riadtak vissza. Megpróbálták mindenáron a magyar Országgyűlés, a legfőbb népképviseleti szerv működését agresszióval megakadályozni - mutatott rá. Értékelése szerint a történtek, amelyek néhány méterre zajlottak a Szent Koronától, teljes mértékben méltatlanok az Országgyűléshez.

Külön érdekesség, hogy mindezt azok a szocialisták követték el, akik a kormányzásuk idején egymillió embert tettek munkanélkülivé és kétszeresen adóztatták a munkásokat - jegyezte meg.

Kocsis Máté szerint a képek magukért beszélnek, mennyire komolyan vehető és mennyire figyelemre érdemes az ellenzék. Hozzátette: az, hogy történt-e olyan esemény, ami indokolttá teszi a büntető törvénykönyv elővételét, szakértőknek meg kell vizsgálni. Fennáll annak az esélye, hogy akár bűncselekmény is történt - jegyezte meg a fideszes politikus, aki rámutatott: nem tartozik a normalitás kategóriájába, az, ha a magyar Országgyűlés munkáját erőszakkal megakadályozzák, ahogy az sem, ha a levezető elnököt nem engedik a helyére ülni.

A frakcióvezetője kérdésre azt mondta: semmiképpen sem maradhat következmények nélkül az, ami ma történt. A mindenkori parlamentben megengedhetetlen "ez a tróger, bunkó, agresszív, közönséges viselkedés".

Kitért arra is, hogy a kormánypárti képviselők az esküjükhöz híven teljesen nyugodtan és méltóságteljesen jártak el, nem engedték meg, hogy az ellenzék a szocialisták vezetésével bolondokházát csináljon a magyar Országgyűlésből - tette hozzá a Fidesz frakcióvezetője.

Kocsis Máté pontról pontra cáfolta az ellenzék állításait, így azt, hogy a túlórát három évente egyszer fizetnék ki. Ez nem igaz, a törvény szerint ezután is havonta kell majd kifizetni - rögzítette.

Nem igaz az sem, hogy több száz túlórára kényszerítik az embereket - mondta. Kiemelte: semmilyen kényszerről nincsen szó, minden egyes túlóráról a munkavállaló dönt, az ő személyes beleegyezése szükséges hozzá. 

 Cáfolta azt is, hogy sokkal több túlóra válna lehetővé, mint más európai országokban. Rámutatott: ez is egy baloldali, ellenzéki hazugság, az uniós irányelv 416 óra túlórát enged meg, amelyet több uniós országban bevezettek. Ez több, mint az új magyar szabályozás - hívta fel a figyelmet Kocsis Máté.

A szakszervezetek jogai sem csorbulnak, az erre vonatkozó állítás "régi, kommunista vezetők mantrája", akik meglepő módon még mindig uralják a szakszervezetek egy bizonyos részét. A szakszervezetek jogai változatlanok maradnak, ahhoz nem nyúlnak - jelentette ki Kocsis Máté.

Szintén nem igaz, hogy hatnapos lesz a munkahét - mondta, hozzátéve: a kormány munkahete hat napos, de ezt nem kívánja kiterjeszteni törvényben az ország valamennyi munkavállalójára. Ez az állítás "egy olcsó, egyszerű hazugság, egy baromság". Hozzátette: aki veszi a fáradtságot, és elolvassa a jogszabályt, világossá válik, a Fidesz mond igazat, az ellenzék pedig hergeli az embereket. Azt kérte, ezt ne tegyék.

Arra a kérdésre, hogy az ellenzék szerint nem volt jogszerű a szavazás, azt mondta: nem volt jogszerű a levezető elnököt, aki az Országgyűlés szavazó tagja, meggátolják a képviselői jogai gyakorlásában.

Ezzel szemben jogszerű volt a szavazás lebonyolítása, erre a voksolási rendre, technikai megoldásra éppen azért volt szükség, mert a levezető elnök csak a helyéről tudott szavazni. A parlamentben pedig nem a kártyák szavaznak, hanem a képviselők, nincsen igazuk az ellenzéki képviselőknek abban sem, hogy a kártya igazolná a képviselő jelenlétét. Ez segít igazolni, de nem önmagában teszi ezt - rögzítette.

Külön megemlítette, hogy "egy Jakab Péter (Jobbik) nevű agyalágyult" a miniszterelnök székébe ülve nyomkodta a szavazógépét. Ez probléma, arra még nem volt példa a parlament történetében, hogy valaki, más ellentétes véleményű helyett szavazzon - mondta Kocsis Máté. Megjegyezte: arra volt példa, hogy valaki a vele egy frakcióban ülő gombját megnyomta,de annak lemondás lett az eredménye.

Jakab Péter a mozgalomban bizonyosan kap piros pontokat a produkciójáért, de mindez józan ésszel felfogható határon túlment - közölte. 

Kitért Tordai Bence (Párbeszéd) viselkedésére is, aki mint mondta, a kormányfőt sértegette. Nehéz évek állnak mögötte, valószínű szereplési akarnokság lehet benne - jegyezte meg. 

Kocsis Máté összegzése szerint inkább hasonlít az ellenzék "egy állatkertre, hordára", mint egy komoly, felelős politikai közösségre.

(Origo)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek