A háziasszonyok nagy része hibát hibára halmoz a konyhában, és még csak nem is tud róla. Az alufóliát, a kést, de még a sajtreszelőt is rosszul használtuk eddig.
A tapadásmentes serpenyőt sokféleképpen használhatjuk, de nem mindegy, mit sütünk benne. A teflonbevonatú edény ugyanis nem vesz fel annyi hőt, mint mondjuk az öntöttvas, ami például a steakekhez sokkal jobb választás.
Ahogy megvettük, a doboz megy is a kukába, a folpack pedig csomagolás nélkül fekszik valahol, így amikor használni akarjuk, meg kell keresni a végét, de biztosak lehetünk benne, hogy összegyűrődik. Pedig a doboz nagy segítség lenne: ne vegye ki a gurigát, hanem húzzon le egy akkora darabot amekkorára szüksége van, csukja le a doboz tetejét, majd egy határozott mozdulattal tépje le az anyagot.
A balkezeseken kívül mindenki ugyanúgy használja a konzervnyitót: a vágókorongot függőlegesen tesszük rá a konzerv tetejére, így befelé vágjuk el a fém tetejét. Itt is pont fordítva kellene eljárni, hogy szépen ki tudjuk nyitni a fémet: a vágó részt a konzerv tetejével párhuzamosan használjuk, így a doboz egész tetejét levágjuk. A lényeg, hogy a nyitót rá kell fektetni a konzerv tetejére, hogy ne függôlegesen, hanem vízszintesen álljon a kése.
A hagyományos, négyoldalú reszelőket mindenki ugyanúgy használja: állítva egy tál vagy tányér felett. Ez sokszor nem túl kényelmes, pedig valamiért mindenki erre szokott rá. Egyszerűbb dolgunk lenne, ha elfektetnénk a reszelőt, így a fém négyzet összegyűjti a lereszelt ételt és onnan önthetjük a tálba. Így nem csak egyszerűbb, de kényelmesebb és gyorsabb is.
Az ételhordóból biztosan nem szivárog ki a leves vagy a főzelék, ha a fedő alá teszünk egy folpackot. A trükk annyi, hogy mielőtt az átlátszó anyagot rásimítanánk a doboz tetejére, előtte, az ételhordó peremét vizes ujjal nedvesítsük be! Ettől teljesen odatapad a folpack, így garantáltan nem folyik ki a leves vagy a főzelék a táskánkba.
Ha megfigyeljük a szakácsokat, láthatjuk, hogy szeletelés vagy vágás közben a mutatóujjuk nincs a kés tetején. Nem úgy sok háziasszonynál. A szakácsok szerint sokkal könnyebb úgy irányítani a kést, hogy a mutatóujjunkkal is a nyelét tartjuk. Továbbá, amikor fogjuk az ételt, mindig hajlítsuk be az ujjainkat, így biztosan nem tudunk kárt okozni magunkban a késsel.
Ön is edényeket tárol a sütő alatti fiókban? Rosszul teszi! Ezt a kicsi helyet ugyanis nem pont erre a célra találták ki. Ha például hétvégén hatalmas sütés-főzést rendezünk az összegyűlt családnak, a már elkészült ételeket ide betehetjük, hiszen amíg a sütőt használjuk, addig az ételek is melegek maradnak a tárolóban. Így tálalásig kellemesen meleg és friss marad az étel. Persze, ha nincs szükségünk melegítésre, akkor tárolásra is használhatjuk.
Egy brit Michelin-csillagos séf döbbentette rá a társadalmat arra, hogy eddig rosszul használtuk az alufóliát. Mint a Bors korábban megírta, Tom Kerridge elárulta: noha a közhiedelem az, hogy fényes felével felfelé kell használni, valójában pont fordítva igaz. A fényes felével lefelé, az étel felé kell fordítani. Az ok egyszerű: a fényes jobban visszaveri a hőt, így ha befelé van, az étel felé fordítva, az segíti a sütést, mivel a lehető legtöbb távozó hőt forgatja vissza. Ezzel szemben, ha kifelé fordítjuk, akkor gyakorlatilag pont ellenünk dolgozik a fólia, hiszen nem engedi be megfelelően a meleget.