<p>Valaha csak könyvcézárként emlegették az egyik leggazdagabb magyar vállalkozót, akinek családi cégei mára mintegy tízmillárd forinttal tartoznak a költségvetésnek és az üzletfeleinek. Ez a csalás az évszázad legrejtélyesebb bűnügye – véli Stotz Gyula, aki a könyvcézár barátja és tanácsadója volt.</p>
Hamarosan még nagyobb bajba kerülhet a súlyosan eladósodott könyvcézár, mert több évre visszamenően bizonyíték van a hozzá és családjához köthető cégek szabálytalan pénzügyi gazdálkodására – vélte Stotz Gyula igazságügyi adószakértő. Ő az a szakember, akit az üzletember arra kért, hogy világítsa át, mentse meg az eladósodott cégbirodalmát.
„A bizalmamba fogadtam ezt az üzletembert, de a munkám során szembesültem az általa irányított, törvénytelen gazdálkodással, nem voltam hajlandó abban a cirkuszban közreműködni. Erre ráment a barátságunk, de ez volt a legkevesebb – mondta Stotz Gyula. – De nemcsak én jártam így. A rendőrség és a bíróság többször is tanúként hallgatta ki azt a hölgyet, aki éveken keresztül pénzügyi menedzserként dolgozott a könyvcézárhoz köthető cégeknél.
„Amikor a pénzügyi vezető távozott a cégtől, rám hárultak az ő feladatai is. Döbbenten tapasztaltam, hogy a könyvcézár utasítására bizonyos üzletek nem fizették be a bankba a bevételt, viszont a családtagjai rendszeresen nagy összegeket vettek ki belőle. Ez törvénytelen – emlékezett a történtekre Kulcsár Edit. – Volt, mikor céges pénzek kerültek magánszámlákra és jogalap nélkül utaltak egy harmadik cégbe. Ez is törvénytelen. Megkönnyebbültem, mikor beadtam a felmondásomat, mert amint egyértelművé vált mindez, vállalhatatlan volt számomra a további együttműködés.”
Folytatjuk