Aktuális

Öt módszerrel már kivédheti az influenzát

Bors

Létrehozva: 2019.01.10.

Öt módszerrel már kivédheti az influenzát

Eddig több mint tizenegyezren keresték fel a háziorvosukat influenzaszerű tünetek miatt, ez a szám pedig valószínűleg még növekszik a következő időszakban. Leginkább a 15–34 éves és az idősebb korosztály van veszélyben, így mindenkinek figyelni kell a megelőzésre. Sokan rögtön az étrend-kiegészítőkhöz nyúlnak, azonban ennél sokrétűbb a megelőzés. 

5. Gyógynövényekkel is megelőzhető

Ha ódzkodunk a mesterséges készítményektől, akkor keressük a természetes anyagokat, amelyekből szinte kifogyhatatlan a kínálat az immunrendszer megerősítésére. –

A borókabogyóból naponta négy-öt szem is csodákat művel, de a csipkebogyóból vagy galagonyából készült tea is nagyon jó a szervezetnek. Itt figyelni kell, hogy ne forrázzuk a teát, mert akkor elpusztulnak a vitaminok, inkább csak áztassuk a növényeket. Ajánlom még a cékla és a sárgarépa fogyasztását is, ezeknek a leve is kiváló. A gyümölcsök közül almát és naspolyát mindennap kellene fogyasztanunk, hogy erős legyen az immunrendszerünk – mondta lapunknak Takács Ferenc gyógynövényszakértő. 

4. Soha nem elég

A D-vitamin azonkívül, hogy véd a betegségekkel szemben, még a daganatos betegségeket is megelőzhetjük vele, de jó még a csontoknak és az időskori elbutulást is késlelteti. Ezért ez az a készítmény, amellyel kárt nem okozhatunk, de szedni mindenképp érdemes az év minden időszakában, természetesen orvosi felügyelettel. 

3. Akkor szedje csak, ha valóban beteg

Mielőtt ész nélkül elkezdenénk szedni a boltokban kapható vitaminokat és étrend-kiegészítőket, mindenképp konzultáljunk a háziorvosunkkal. A hozzáértő szerint ezeket a pirulákat inkább csak akkor kell alkalmazni, ha legyengült a szervezetünk, például egy betegség után, de egyébként nem biztos, hogy szükségünk van rájuk. Ha úgy döntünk, hogy mégis szeretnénk pluszvitamint a szervezetünkbe juttatni, mindenképp keressük fel az orvosunkat, hogy az állapotvizsgálat után kiderüljön, pontosan mire is van szüksége a testünknek.

2. Váltson életmódot!

Az orvos szerint nem elég csak a téli időszakban figyelni az immunrendszerünkre, az év minden szakában szükségünk van rá. Pontosan ezért nem elég, ha csak időszakosan változtatunk az étrendünkön, hanem teljes életmódváltásra van szükség.

– Az olaszos étrend például nagyon jó, hiszen sok benne a zöldség és a hal is. Utóbbiból jóval többet kellene ennünk, de a rántott fajtákról jobb leszokni, mivel a panír csak felesleges kalóriabevitelt jelent. Aki odafigyel az étkezésére, az minőségibb életet tud élni, és a szervezete is könnyebben veszi fel a harcot a betegségekkel – magyarázta dr. Bense.

1. Kell a szabad levegő

Igaz, hogy rosszak az útviszonyok, és hideg is van, de ennek ellenére muszáj kimozdulni mindennap. Dr. Bense Tamás háziorvos szerint a mozgás az egyik alapja a betegségek megelőzésének.

– Az időseknek is legalább kétezer lépést meg kellene tenni mindennap, és a gyerekeket is ki kell vinni a szabad levegőre játszani, sportolni. A lényeg, hogy a friss levegőn legyünk, és lehetőleg kerüljük a tömeget, hiszen a zsúfolt helyeken gyorsabban terjed a betegség.

Belégzéssel terjedhet  

Azonkívül, hogy egy beteg emberrel érintkezünk, más módon is elkaphatjuk az influenzát. Ha a beteg a közelünkben tüsszent vagy köhög egyet, akkor a részecskéket belélegezhetjük és már kész is van a baj. Ezért javasolják azt mindig, hogyha elkaptuk az influenzát, akkor próbáljunk meg papír zsebkendőbe köhögni vagy tüsszenteni, így kisebb eséllyel fertőzünk meg másokat. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek