Akár egy napon belül is tud virágot küldeni a világ másik felére. Sok esetben nem is kerül többe, mintha belföldön tenné.
Forrás: iStock
Nincs lehetetlen
Közeleg a nőnap, de Londonban él az unokája? Gond nélkül küldhet neki virágot! Persze, nem szó szerint innen, Kaposvárról vagy Rákoskeresztúrról indul útnak a millió rózsaszál. Rengeteg virágosnál van már lehetőség külföldi csokorküldésre is, ami a megrendelőnek semmivel sem kerül több macerába, mint a belföldi virágküldés.
Szinte nincs ország a földön, ahol ne tudnánk virágot eljuttatni egy megadott címre. Az Európai Unió minden egyes országába rendelhetünk, de Amerikában, Ázsiában és Afrikában is gond nélkül elküldethetjük az ajándékunkat. Csupán egy nemzetközi virágküldéssel is foglalkozó virágüzletbe kell betérnünk, ahol leadhatjuk a rendelést. De pontosan hogyan működik ez a rendszer?
Számít az idő
A külföldi virágküldés nem olyan, mint az online vásárlás, mivel itt nem a kész csokor kerül fel a repülőgépre. Az ilyen szolgáltatással is foglalkozó virágüzleteknek rengeteg külföldi partnerük van, így egymáson keresztül tudják lebonyolítani a szállítást.
– Nekünk személy szerint majdnem a világ minden országában vannak partnereink, így szinte bárhová tudunk „csokrot küldetni”. A magyar ügyfelünktől megkapjuk a rendelést, feldolgozzuk, és elküldjük a partnerünknek. Ahogy hozzájuk befut, már készítik is a virágot. Európán belül, ha például még délelőtt beérkezik egy csokorrendelés, akár délután megkaphatja a címzett az ajándékot. Más a helyzet a világ túlsó felén, mivel ott számolni kell az időeltolódással is. Ha például Japánban szeretnénk meglepni valakit, akkor az itteni idő szerint másnap délután környékén fogja kézhez kapni a csokrot. Amerika esetében pedig mi már bőven aludni fogunk, mire a virág célba ér – magyarázta Benyó Bence, az Escada Virágküldés pénzügyi igazgatója.
Ismerje a szokásokat!
Az árat nagyban befolyásolja a „célország”. A szomszédságunkban a hazaihoz hasonló tétellel kalkulálhatunk, egy közepes csokrot körülbelül 15 ezer forintért visznek ki. Svájcban ez az összeg akár a duplájára is nőhet. A csokrot nem látjuk, de fizetni mindig itthon kell, a virágüzletben. Ha online rendelünk, akkor az interneten keresztül vagy átutalással.
– Minden esetben azt fogja kapni a címzett, amit a megrendelő szeretne, de azért néhány aprósággal számolni kell – figyelmeztetett Benyó. – Távoli országban, ahol más a kultúra, mint az európai, az ottani virágkötők a maguk ízlése szerint fogják elkészíteni a csokrot. Tehát figyelembe kell vennünk az ottani trendeket is. Persze, ez nem jelenti azt, hogy a végeredmény nem lesz szép. Ugyanakkor vannak fix megrendelhető csokrok is, amik minden országban ugyanúgy fognak kinézni.
Egyébként nem árt tisztában lennünk az ország kultúrájával, szokásaival azért sem, hogy ne kerüljünk kínos helyzetbe. Ha például temetésre küldenénk virágot, jó ha tudjuk, hogy miközben nálunk a fehér liliom elfogadott, másutt ez egyenesen sértés.