Aktuális

400 forintot is spórolhatunk a kiló kenyéren

Bors

Létrehozva: 2019.04.24.

Sok kicsi, sokra megy, tartja a mondás. Így van ez a spórolással is. Megéri bevetni pár trükköt!

Forrás: istock

Sajnos az már nem elég, hogy megnézzük valaminek az árát, és megvesszük az olcsóbbik terméket, vagy akkor megyünk el bevásárolni, amikor valami akciós, mert a felesleges túra a szupermarketben még több pénzt visz el. Mindig meglátunk valamit, amire szükségünk van. Eleinte terhesnek tűnhet átgondoltan cselekedni, de higgye el, csak szokás kérdése. Egy idő után ez lesz a természetes. Akár több tízezer forintot is megfoghatunk egy hónapban!

Internetre, bolhapiacra vele!

A felesleges, használt holmikat ne dobjuk ki, tegyük pénzzé! Ahogyan a Bors korábban megírta, nyugodtan, legálisan feltölthetjük a Facebookra, vagy apróhirdetési felületekre a kacatjainkat, mert ha az eladásokból származó bevételünk nem éri el az évi 600 ezer forintot, akkor még adóznunk sem kell az eladott holmik után. 

Felejtsük el a bankkártyát!

Mindig készpénzzel fizessünk, mert sokkal nehezebb úgy megválni a nehezen megkeresett pénztől, ha az fizikailag a kezünkben van, mintha csak egy érintéssel, a kártyán keresztül adnánk át a pénztárnál. Ráadásul ennek pluszköltségei sincsenek.

Mosódió

A statisztikák szerint egy átlagos négyfős család havonta 70–80 kilónyi ruhát mos ki. Ha éppen nincs jó mosószerakció, akkor válasszuk a mosódiót. A félkilós kiszereléshez körülbelül 1800 forintért juthatunk hozzá, ez száz mosáshoz elengedő. Vagyis egy adaghoz elég három-négy diót tenni a gépbe, így húsz forintból kijön egy mosás. És abba belegondolt, már, hogy milyen sok vizet és áramot pazarol el, ha úgy indítja be a mosógépet, hogy az csak félig van tele ruhákkal?

Ecet és szódabikarbóna

A különböző, drága fertőtlenítőszerek helyett próbáljuk ki a házi praktikákat, mert ezek sokkal olcsóbbak, de ugyanolyan hatásosak, ráadásul vegyszermentesek. A citrom, ecet és szódabikarbóna a lakás szinte minden pontját széppé varázsolja. Sokan öblítő helyett is ecetet használnak. Pár csepp teafaolajjal pedig az egész lakást kifertőtleníthetjük: jó vírusok és baktériumok ellen.

Éljenek a kuponok!

Böngésszük végig rendszeresen a lapokat és magazinokat, mert számos kupont és akciós dolgot találhatunk bennük. Nem ritka, hogy egy gyakran használt termék, kozmetikum le van értékelve 50 százalékkal. Na, ekkor irány a bolt, és tárazzunk be többet is!

Listázzuk a kidobandó ételeket

Egy hónapig írjuk, hogy mi minden landol a hűtőből a szemetesbe, és számoljuk ki nagyjából, az mennyi pénzbe került. A végösszeg elég motiváció lesz arra nézve, hogy jobban odafigyeljünk az ételekre és a túlzott költekezésre. 

Érzékeny búcsú a büfétől

Kiszámolta már, hogy mennyire jön ki a napi 1–2 kávé a kávézóból, vagy az automatából? Utóbbi olcsónak tűnik, de még jobban járunk, ha veszünk egy termoszt vagy kulacsot, otthon lefőzünk mondjuk kotyogóssal négy adag feketét, majd azt isszuk napközben. A szendvicsekre és az édességekre ugyanez vonatkozik. Intsünk pát a kávézónak, és keressünk egy közértet.

A fagyasztó a barátunk

Az idényzöldségeket vegye akkor, amikor olcsó, majd mehet a fagyasztóba, és bármikor előveheti, vagyis nem kell megvenni szezonon kívül, amikor horroráron adják.

Viszlát, cukor!

Igyunk több vizet a cukros üdítők helyett! Furcsán hangzik, de íme a magyarázata: aki megfelelően hidratálja a testét, és csökkenti a cukorfogyasztását, az kisebb eséllyel vásárol valamit impulzusszerűen, hiszen nem ugrál annyira a vércukorszintje.

A nagy is lehet drágább

Nem mindig éri meg jobban a nagyobb kiszerelés. Inkább azt nézzük meg a polcon az ár mellett, hogy az adott termékek például kilója mennyi, így már könnyebb a hasonlítás.

Főzzünk előre!

Alkalmanként többféle ételt főzzünk meg előre. Ezeket kiporciózva fagyasszuk, így nem kell mindennap 1000–1500 forintért ebédet venni, csak elôkapjuk a hűtőből. Ételtől függően egy adag úgy 400 forintból megvan, vagyis havonta legalább 12 ezer forintot spórolunk, ha csak a hétköznapokat nézzük.

Süssük meg!

Minél speciálisabb egy pékáru, annál jobban megéri otthon megsütni. A Jollity bloggere pontos számolásokat végzett. Egy 2700 watt teljesítményű sütővel kalkulált az idei áramdíj alapján középkategóriás alapanyagokkal. A kapott adatok szerint fehér kenyeret nem éri meg otthon gyártani, de például egy teljes kiőrlésű kenyeret feleannyiból elő tudunk állítani, mint amennyiért a szupermarketekben megkapjuk. Vagyis a kenyér kilóján akár 2–400 forintot is spórolhatunk. A blogger szerint a zsemlekészítéssel is jobban járunk, ha az otthoni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek