Forrás: Purger Tamás
Volt idő, amikor a varrógép minden háztartás kötelező kelléke volt. A világháborúkig egyáltalán nem volt meglepő látvány egy míves, vas talpazatú asztalka, aminek a lapjába el lehetett bújtatni a nemkülönben míves gépeket. De ezek a holmik egyszer csak eltűntek a lakásokból, átkerültek a pincékbe, padlásokra.
A Singerek azután legtöbbször lomtalanításokkor bukkantak fel, de az utóbbi néhány évben valami gyökeresen megváltozott: elterjedt itthon is a különböző lakberendezési stílusokban, hogy a régi tárgyak, eszközök új köntösben, és teljesen új funkciókkal működnek tovább. A gödi Wood Stock így varázsolja modernné és széppé a régi, sokszor kellemetlen lomnak ítélt holmikat.
– Jóban kell lenni a lomtalanítókkal, és a MÉH-telepeken dolgozókkal. Nem könnyű, évekbe telt nekem is, de ma már hívnak, ha találnak valamit. Ez egy igazi kincsvadászat – mondta a Borsnak Jánosi Nándor, akinek a szüleitől származott a régi tárgyak iránti szenvedélye. A Wood Stock megteremtőjének vállalkozása is úgy indult, hogy szerették volna ebben a rusztikus hangulatban berendezni saját lakásukat. Egy idő után a hobbi és a lakberendezés helyét átvette az, hogy valójában ebből szeretne megélni a korábban értékesítőként dolgozó fiatalember.
– Mindent magam tanultam meg, de kerestem a kapcsolatot a mesteremberekkel is. Aztán, amikor elkezdtem az interneten árulni a Singer-talpból készített asztalokat, már jött egy következő ötlet – tette hozzá Nándor, aki szerint ha valamit érdemes megőrizni, és nem is kerül többe, megéri megmenteni a sok évtizedes bútorokat.