<p>Drámai színésznek készült, drámai véget ért az élete a japán pilótának. A civilben pornószínész Micujasu Maeno egy alvilági figurával akart végezni, amikor egy repülővel belezuhant a házába, de a maffiafőnöknek a haja szála sem görbült.</p>
Mintha csak egy Rejtő-regény elevenedne meg a japán Micujasu Maeno életében, akinek kalandos és tragikus pályája cseppet sem irigylésre méltó. Húszévesen nyakába vette Amerikát, hogy színésznek tanuljon, amihez a 60-as évek végének Kaliforniája tökéletes választásnak tűnt. De hazatérve csúfos kudarcok várták: két félresikerült házassága egy öngyilkossági kísérlethez vezetett, és bár elkezdett színészkedni, csak a felnőttfilmes ipar fogadta be. Nem várta fényes jövő.
CIA-ügynök jakuza
Maenót a 70-es évek elején szélsőséges eszmék ragadták magukhoz. Csatlakozott egy ultranacionalista, kormányellenes szervezethez, ami a világháború előtti császári rendszer visszaállításán ügyködött. A mozgalmat egy hírhedt maffiavezér, a csempészetből és drogkereskedelemből meggazdagodó Josio Kodama vezette. Csakhogy két évtizedes alvilági karrierje alatt Kodama ragyogó kapcsolatokat épített ki az amerikai titkosszolgálattal, sőt olykor a CIA megbízásából csempészett, máskor ő közvetítette az amerikai titkosszolgálatok kéréseit a japán kormány felé. Bármit megtehetett, hazájában elnézték neki.
Csalódás és harag
A 70-es évek végén óriási botrány volt, amikor a Lockheed repülőgépgyár egy sor magas rangú japán politikust és katonatisztet vesztegetett meg, hogy az ő F-104-eseire cseréljék le a légierő öreg vadászgépeit. Ebben pedig a jakuzavezér segített – amikor ezt a pornószínész megtudta, úgy döntött, az addig félistenként tisztelt Kodamát megöli. Maeno ugyanis úgy érezte, Kodama egész Japánra szégyent hozott, hogy az amerikaikkal üzletelt, sőt még a szamuráj becsületkódexet is sárba tiporta. Mivel amatőr pilóta volt, megvolt a kivégzési mód, egyébként épp repülős tudása miatt válogatták be a Tokyo Emmanuelle című pornófilmbe.
Másik szobában aludt
Maeno szerzett egy igazi világháborús kamikaze-egyenruhát, kibérelt két Piper Cherokee kisgépet 1976 márciusában. Tudta, hol lakik Tokióban a maffiafőnök, eltervezte, hogy repülővel belezuhan a villájába. A fedőtörténet az volt, hogy dokumentumfilmet forgat a kamikazékról, ezért amíg ő repül az egyik géppel, a másikból egy stáb filmezi. Ám egy óra repkedés után Maeno váratlanul letért a megbeszélt repülési útvonalról, és Kodema háza felé vette az irányt. Mivel a jakuzafőnök otthon feküdt a stroke-ja után, a pilóta tudta, hogy mozgásképtelen állapotban van a házában. Repülőjével becsapódott az épület második emeletébe, a gép kigyulladt, és Maeno azonnal meghalt. Ám a maffiózó az épület túlsó részén pihent, így megúszta az öngyilkos merényletet. Később azt mondta: lenyűgözte Maeno bátorsága. A jakuzavezér még nyolc évig élt, amikor újabb stroke-ot kapott, és meghalt.
A kamikaze japán szó, jelentése: isteni szél. Eredetileg a Japánt megtámadó mongol flottát kétszer is elpusztító trópusi ciklonokat nevezték így. Az elnevezés a második világháborúban az öngyilkos japán pilóták elnevezésére szolgált, akik szándékosan, más forrás szerint „rettegve, kétségek között vagy éppen feljebbvalóikat átkozva” repültek neki az ellenség hadihajóinak, hogy életük feláldozása árán elsüllyesszék azokat. Csatakiáltásuk: „Sokáig éljen a császár!”