Aktuális

A Bors utánajárt - Kamu villanyszámlákkal hajtanak a pénzünkre a csalók

Hu-Zo

Létrehozva: 2019.05.28.

<p>Hamis e-maillel csalnak ki pénzt ismeretlenek az E.ON nevében. Azokkal is próbálkoznak, akik nem is ügyfelei a társaságnak.</p>

A Bors utánajárt - Kamu villanyszámlákkal hajtanak a pénzünkre a csalók

A napokban többen is jelezték a Borsnak, hogy az E.ON-tól e-mailben kaptak értesítést befizetési kötelezettségükről. Ebben azt írják, hogy az elszámolási időszak végén kimutatott számlaegyenleg hiányát megadott időn belül egy bizonyos számlára utalja át. A levél küldőjének e-mail-címe: [email protected]

Gyanúsak lehetnek a helyesírási hibák

Az olvasónk értetlenül áll a dolog előtt, mert mind az elektromos művektől, mind a gázszolgáltatótól levélben érkeznek a csekkek, és az E.ON-nal tudomása szerint nincs kapcsolatban. Gyanússá váltak a helyesírási hibák is, a hosszú ékezetes magánhangzók hiánya.

Mi áll az eredeti, hivatalos levélben? 

Megkerestük dr. Boros Norbertet, az Elmû kommunikációs igazgatóját, hogy ha nem kamu a levél, az miből derülhet ki azok számára is, akik nem járatosak ilyen ügyekben?

– Az első gyanús jel az ilyen leveleknél, hogy ha olyan „szolgáltatótól” kapjuk, amelyikkel nem vagyunk kapcsolatban. Az E.ON az Elmű nevében nem ír levelet. Fontos, hogy ha az Elmű valakinek levelet küld, azon a fogyasztó adainak rajta kell lenni, például a névnek, az ügyfélszámnak, az ügyfél címének stb., mert erre vonatkozóan törvényben rögzített formai követelmények vannak. Ha telefonon keresünk valakit, akkor a munkatársnak kötelező azonosítani önmagát és a fogyasztót. Ha bizonytalan valaki a kapott értesítéssel kapcsolatban, a legbiztosabb pont, ha ügyfélkapcsolaton keresztül tisztázza a helyzetet – mondta a Borsnak dr. Boros Norbert.  

Feljelentést tett már a vállalat 

Kőrösi Gábor, az E.ON Hungária Zrt. vállalati kommunikációs vezetője a Borsnak elmondta, hogy már januárban is érkeztek az ügyfélszolgálatukra jelzések a cég nevében küldött levelekről. Azóta megtették a szükséges jogi lépéseket, és ismeretlen tettes ellen büntető feljelentést is tettek. 

– Az E.ON rendszereit nem érte támadás, és eleve olyan ügyfélnek az elektromos címe, akivel nem vagyunk kapcsolatban, tőlünk nem kerülhetett ki. Hogy honnan tudhatják az e-mail-címeket, ennek kiderítése a rendőrség feladata lesz. Az E.ON által kiküldött valódi számlaértesítő e-mailek esetében mindig a [email protected] szerepel. Az E.ON az ügyfeleit mindig a saját nevével szólítja meg. Az e-mail aláírása „Üdvözlettel: E.ON Ügyfélszolgálat” felett pedig egy beágyazott YouTube-videó található a bankkártyával történő fizetésről – fi­gyelmeztetett Kőrösi Gábor.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek