Az Európai Parlament uniós költségvetési forrásokból támogat egy bevándorláspárti, Soros Györggyel szorosan együttműködő szervezetet, hogy mozgósítsa az "új európaiakat", azaz a bevándorlókat az EU választásra. Számos felmérés igazolta, hogy a bevándorlók hatalmas többsége a baloldali pártokra szavaz.
A Szavaznifogok.eu a»This time I’m voting« saját állítása szerint független bármiféle politikai párttól és ideológiától. A kommunikációs tevékenység célja, hogy elősegítse a demokratikus részvételt az európai választásokon.”
Ehhez képest a kezdeményezést támogató partnerszervezetek hatvanegy tagú listáján több bevándorláspárti szervezet is feltűnik. Köztük van például a Soros György támogatását is élvező European Council on Refugees and Exiles és a Migration Policy Group (MPG).
Az MPG főtevékenysége a bevándorlók megsegítése, és a Szavaznifogok.eu oldal tájékoztatása szerint pénzt kaptak az európai választásokat támogató fellépésük „társfinanszírozására”.
A hatvanegy szervezetből összesen tizenkét szervezetnél szerepel ez a szöveg.
Az MPG önbevallása szerint elsősorban integrációval, migrációval foglalkozik.
Anyagaik közt több Magyarországot a migránspolitika miatt bíráló elemzés is található.
A nyilvános adatokból kiderül, hogy az elmúlt években nemcsak Brüsszel pénzelte ezt a szervezetet, hanem Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa is. Az MPG fő donorainak felsorolásánál külön is feltünteti, hogy a Nyílt Társadalom Alapítványtól is kaptak forrásokat.
Az MPG 2016-os jelentéséből szintén kiderül, hogy arra is kaptak pénzt Soros alapítványától, hogy az Európai Unión kívülről érkező bevándorlók szavazási aktivitását növeljék.
Az MPG fő feladat most a bevándorlók európai parlamenti választásokra történő mozgósítása. Az Európai Parlamenttől kapott forrásokból (!) honlapot indítottak (www.voteeuropa.eu/), amelynek segítségével nyolc országban (Belgium, Dánia, Franciaország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Németország és Olaszország) keresik meg a bevándorló választókat.
A projekt leírásában az MPG külön hangsúlyozza, hogy a honosított migránsok, a menekültek és a „különböző hátterű” fiatalok mozgósítását, valamint e célra önkéntesek hálózatának megszervezését vállalták.
Felhívják a figyelmet arra, hogy az elmúlt évtizedben közel ötmillió bevándorlót honosítottak. Arra is emlékeztetnek, hogy kutatások szerint a bevándorlók sokkal nagyobb arányban határozzák meg magukat „európaiként”, mint az Európában született állampolgárok.
A 2012-es Európai Társadalmi Felmérés adatai szerint pedig a pártválasztó németországi muszlimok 70-90 százaléka valamely baloldali pártot érzi leginkább magához közelállónak.