Aktuális

TOP7 tévhit a bringások körében

Bors

Létrehozva: 2019.06.02.

<p>Sok olyan hiedelem terjedt el a kerékpárosok körében, amit jobb mielőbb tisztázni. Balesetveszélyes lehet ugyanis, ha az igaznak vélt szabályokhoz igazodva kelnek útra, pedig a meggyőződésük köszönő viszonyban sincs a valósággal, ezért a Vasárnapi Bors összeállított egy kisokost a bicajozóknak.</p>

TOP7 tévhit a bringások körében

7.Az autósok figyelnek

Sajnos ez nem mindig tetten érhető a sofőröknél, de a kerékpározóknál sem. Mindkét részről fokozott figyelem szükséges, főleg a melegebb hónapokban, amikor rengeteg a biciklis az utakon, és néhány másodperc alatt bekövetkezhet egy baleset. Az egyirányú utcákba az autósoknak különösen óvatosan kell behajtaniuk, mert nem mindig látják a járműben ülve, ha szemből érkezik egy biciklis. 

* * *

6.Kell a sisak

Lakott területen belül nem kötelező a sisak viselése. Lakott területen kívül is csak akkor muszáj feltenni, ha 40 kilométeres sebességgel tekerünk. Gyerekeknek, valamint sportolóknak viszont erősen ajánlott mindig és mindenhol.

* * *

5.Bringával kutyát sétáltatni

Szigorúan tilos a biciklin ülve kutyát sétáltatni. Nemcsak a kerékpározó van ilyenkor veszélyben – például elránthatja az eb és egy autó elé esik –, hanem a többi közlekedő is. Nem beszélve szegény kutyáról, amely a legnagyobb balesetveszélyben bandukol mellettünk.

* * *

4.Egymás mellett hajtani

Közúton egyenesen tiltja a KRESZ, mivel balesetveszélyes. Csak a kijelölt kerékpárúton van erre lehetőség, természetesen ott is csak megfelelő körültekintéssel és óvatossággal. 

* * *

3.A járdán is lehet menni 

Általában pont tilos a járdán biciklizni. Lakott területen csak akkor engedélyezett, ha az út valamilyen okból alkalmatlan a közlekedésre. Akkor is csak a gyalogosok zavarása nélkül és maximum 10 kilométeres sebességgel kerékpározhatunk. 

* * *

2.Jó pár sör belefér

Tény, hogy a KRESZ szerint minimális mennyiségű alkoholt lehet fogyasztani kerékpározás előtt, de nem ajánlott. A rendőrök ugyanúgy megszondáztathatják a bicajosokat, mint az autósokat. Ha mégis ittunk egy keveset, akkor tekerjünk lassabban és sokkal óvatosabban. 

* * *

1.A lámpa csak ajánlott

Ez természetesen nem igaz. Az első és hátsó lámpa az egyik legfontosabb kerékpártartozék. Világítás nélkül sötétben láthatatlan a biciklis, ami baleset-, sőt életveszélyes. Már szürkületkor is használjuk a világítást, rossz látási viszonyoknál – ködben, esőben stb. – pedig akár nappal is. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek