A nyári szünetben a legtöbb unoka egy-két hetet általában a nagyszülőknél tölt. Készítse fel a lakást a gyerek érkezésére, nehogy baj legyen!
Forrás: istock
Főként a kisebbekre jelentenek komoly veszélyt a műanyag zacskók. Ők még a koruknál fogva mindent a szájukba vesznek, és nem tudják, hogy ez milyen veszélyes is valójában. Pakolja el a spájzba a szemetesnek használt szatyrokat is. Az éléskamrát pedig zárja be, így nyugodtan elteheti oda például az elöl lévő csípős dolgokat, de a takarítószereket is.
Sok az asztalon vagy a konyhapulton tárolják a gyógyszereiket. Még a fiókban sincsenek teljes biztonságban. Ne hagyjon elöl gyógyszert, alkoholt a lakásban. Pár tabletta egy-egy dobozból vagy éppen egy-egy korty valamelyik palackból súlyos mérgezést, de akár halált is okozhat.
Az idősebbek lakása általában tele van dísznövényekkel és virágokkal. A szépkorúak által kedveltek között számos mérgező van: például a fikusz, a ciklámen és a leander. Ezekből egy harapás is kellemetlen, amely gyomorrontáshoz, rosszulléthez és hányáshoz vezet. Tegye el, vagy minél magasabbra ezeket! Noha a kaktuszok nem mérgezőek, de csúnyán szúrnak, a sebek pedig begyulladhatnak, így garantált a sírás-rívás, hacsak nem előzzük meg a bajt.
A nagymamák előszeretettel töltik a szabadidejüket varrással, szabással, horgolással. A méretes varrókészletek is hívogatók a színes cérnák miatt például. Tegye a szekrény tetejére!
A gyerekeknek mindig érdekesek az olyan kezdeti újdonságok, mint egy falból kilógó vezeték vagy egy csalogató konnektor, amit muszáj megfogniuk. Ez persze minden nagyszülő számára maga a rémálom, mert akár tragédia is lehet belőle. Ezért érdemes konnektorvédőket beszerezni, vagy megközelíthetetlenné tenni a sérült darabokat. Fontos, hogy az elektromos berendezéseket is olyan helyre tegyük, ahol nem érik el a gyerekek. Különösen a vasalóra és a vízforralóra kell figyelni.