Az egyik fiát gyászolja, a másik gyerekét pedig a büntetőeljárás esetleges következményeitől félti a nagymarosi apa. A kocsival a Dunába gurult, súlyos betegségben szenvedő V. Zoltán maga engedte ki a kéziféket.
Forrás: MTI
A nagymarosi kompkikötőben három nappal a tragédia után is jól látszódnak a rendőrségi helyszínelés rajzjelei. Mint azt a Bors megírta: V. Csaba végstádiumos sclerosis multiplexben szenvedő, súlyosan mozgáskorlátozott testvérét szerette volna elvinni egy családi programra, öccsét az autóban hagyta, amíg ő kiugrott ételt és kávét vásárolni. Ennyi idő elég volt a bajhoz: testvére kiengedte a behúzott kéziféket, és a Dunába gurult. Az autót 25 perc múlva emelték ki, Zoltánon már nem lehetett segíteni.
A testvérek idős édesapja nem hibáztatja Csabát, és már csak azt szeretné, hogy ne büntessék meg őt a hatóságok.
– Ez egy fatális véletlen, amelynek a kisebbik fiam a kárvallottja. Itt nem lehet senkit elítélni. Csaba csak jót akart, szerette volna megvendégelni az öccsét. Csabát azóta gyötri a lelkiismerete, nincs teljesen észnél, nagyon szerették egymást, jó testvérek voltak, világéletükben együtt csavarogtak. Nem szabad Csabát elítélni, ő csak jót akart – mondta a Borsnak a megtört édesapa.
– Sokkal jobban kellett volna figyelnem, de sajnos máshol nem tudtam leparkolni – korábban ezt mondta a Borsnak az áldozat testvére, akinek alighanem épp elég büntetés, hogy végig kellett néznie, amint szeretett öccse alámerül a kocsival.
– A rendőrség halálos közúti baleset gondatlan okozása vétsége miatt folytat eljárást – közölte lapunkkal András Ta-más, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, aki hozzátette: eddig senkit nem gyanúsítottak meg az ügyben, és majd a vizsgálat eredményétől függ, hogy ez egyáltalán be fog-e következni.
Az esettől független jogi szakértő, dr. Vidákovics Béla Zsolt a Borsnak úgy vélekedett: az is elképzelhető, hogy vádemelésig sem jut el az ügy. Azt pedig pláne nem tartja valószínűnek, hogy a testvért elítéljék.
– Ha az elhunyt nem állt gondnokság alatt, akkor egyértelműen egy önmaga tetteiért felelős embernek kell tekinteni őt akkor is, amikor ott ült egyedül az autóban. Ha azonban gondnokság alatt állt, vizsgálhatják a testvére felelősségét, mégis ez egy olyan helyzet, amire a bíróság tekinthet úgy, hogy nem volt előrelátható, emiatt elképzelhető, hogy nem büntetik meg őt – magyarázta a Borsnak az ügyvéd.