Aktuális

Átverték a gyászolókat – Kutatási célra felajánlott testrészekből varrtak össze élettelen emberi szörnyeket – 18+

Bors

Létrehozva: 2019.08.01.

Jim Stauffer évekkel később tudta meg, hogy valójában milyen borzalmakat tettek a tudósok az édesanyja kutatási célokra felajánlott holttestével.

Forrás: Facebook

A 73 éves Doris Stauffer 2014-ben hunyt el Alzheimer-kórban, és a phoenixi Biological Resource Center azonnal le is csapott a holttestére. A rokonokat rávették, hogy ajánlják fel az asszony maradványait kutatási célokra, mert nagyon érdekes eredményekre jutottak.

null

null

Az asszony génjei ugyanis – állítólag – nem tartalmazzák azt, amelyik az Alzheimer-kór kialakulásáért felelős. A kutatók szerint félő, hogy a gén mutálódhatott, ezért nagyon fontos volna, hogy megvizsgálhassák az elhunyt agyát. A nő gyászoló fia végül beleegyezett a felajánlásba, és aláírta a papírokat. Háromnegyed órával később a kutatók el is vitték a kórházból Doris Stauffer holttestét, de néhány nap múlva visszaküldték a hamvait a családjának, hogy méltó búcsút vehessenek tőle.

Egy évvel később, 2015-ben azonban lecsapott az FBI az intézetre, mert azt gyanították, hogy emberi testrészekkel kereskednek illegálisan. Az intézet tulajdonosát, Stephen Gore-t le is tartóztatták, mert kiderült, hogy se engedélye, se végzettsége nincs ahhoz, hogy ilyen kutatóintézetet üzemeltessen.

A rajtaütés során az FBI emberei 142 zsákban, 1755 emberi testrészt találtak, ami összesen tíz tonnát nyomott. Mint kiderült a Biological Resource Center több ezer olyan holttestet adott el a katonaságnak, amihez nem járultak hozzá a rokonok. A legborzasztóbb mégis az, hogy több olyan testrészt is találtak, amik teljesen idegen testekhez varrtak hozzá, így kerülhetett egy fiatal lány feje például, egy középkorú férfi torzójára.

null

null

Nem sokkal a botrány kirobbanása után a Reuters egyik újságírója felkereste Jim Stauffert, és átadott neki egy mappányi dokumentumot az édesanyjáról. Kiderült, hogy az urnában, amit eltemettek, csak az elhunyt kezének hamvai voltak. Doris Stauffer holttestét a kutatóintézet valójában eladta az amerikai hadseregnek, hogy a katonák felrobbanthassák.

A hadsereg egy ép holttestért akár 10 000 amerikai dollárt, – közel hárommillió forintot – is hajlandó fizetni, de vásárolnak külön testrészeket is. A dokumentum szerint egy felsőtest fejjel együtt 4000, egy alsó torzó 2900, egy láb 600, illetve egy levágott fej 500 dollárt is megér a katonaságnak. Ezért hamisította meg a felajánlásokat Gore.

null

null

Annyira hülyének érzem magam. Általában nehezen bízom meg az emberekben, akkor mégis megbíztam az orvosokban – mondta a férfi aki határozottan emlékszik, hogy nem adott engedélyt arra, hogy felrobbantsák az édesanyja testét.

Az iratokból az is kiderült, hogy Stauffer holttestét a hadsereg egy kísérlet közben robbantotta fel. A katonák azt vizsgálták, hogy milyen sérüléseket okozhat egy házi készítésű bomba az embernek. Az elhunyt hölgy testét beültették egy autóba, az üléshez kötözték, majd távolról a járművel együtt felrobbantották. Arról azonban már nem számolt be a dokumentum, hogy ezek után hova kerültek az asszony felrobbantott maradványai.

null

null

– A felajánláshoz szükséges papírokon tényleg szerepelt a felrobbantás, de mi azt nem hagytuk jóvá. Mint kiderült 33 másik esetben is illegálisan adták el a holttesteket – árulta el Jim Stauffer.

A katonaság tagadja, hogy tudta volna, hogyan szerzi a testeket az intézet. Állításuk szerint ők végig abban a tudatban voltak, hogy a maradványokat a katonaság számára ajánlották fel.

null

null

Stephen Gore tárgyalása csak most ért véget, és meglepően enyhe büntetést kapott. Mindössze négy év próbaidőre, valamint 121 000 dollár kártérítés megfizetésére kötelezte őt az arizonai bíróság. Az érintett családok azonban azóta se tudják, hogy valójában mi történt szeretteik maradványaival, illetve semmilyen kártérítést nem kaptak. 

(via)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek