Aktuális

Máris elszabadult a szocialista vircsaft

Címkék
közélet

Bors

Létrehozva: 2019.10.29.

Azonnali fizetésemelések, korlátlan felhatalmazások a képviselő-testület megkerülésére, a végén még Botka László is menekülőre fogta a dolgot, és lelécelt az MSZP-ből.

Forrás: MTI

Az MSZP-s Horváth Csaba, aki az ellenzék közös jelöltjeként, a szavazatok 50,33 százalékával zuglói polgármester lett, az új képviselő-testület hétfői alakuló ülésére benyújtott előterjesztése nyomban kiverte a biztosítékot. Egyből azzal kezdené, hogy szinte bármiben egyedül dönthessen, ha a kérdést halaszthatatlannak minősíti, illetve ne kelljen a képviselő-testület hozzájárulása több százmillió fo­rintos ügyekhez – írta meg az Átlátszó.

Tudja, miért jár börtön A lap felidézte, hogy a volt zuglói polgármester, Karácsony Gergely főpolgármester a választás előtt azt mondta: „Csabának legalább annyi esze van, hogy tudja, mi az, amiért börtönbe lehet menni. Ez nyilván kifelé nagyon ciki, meg tartalmiakban is sok szempontból ciki”. Sőt Horváth be­nyújtott egy rendeletet is, ami az önkormányzat vagyonát érintő ügyekben a rendes ügymenetet illetően is csökkentené a képviselő-testület döntési jogkörét: sokszorosára emelné azt az értékhatárt, ami felett a képviselő-testület hozzájárulása kellene, ingó vagyontárgyaknál 50 millióról 150 millióra, ingatlanoknál 50 millióról 250 millióra emelné. Magyarán akár 250 milliós értékhatárig azt csinálhat, amit akar, nem kell hozzá a képviselő-testület! (A kitört botrány hatására lapzártánkkor Horváth Csaba ijedtében visszavonta a neki Zugló­ban 250 millióig szabad kezet biztosító rendelettervezetet.)

Pesterzsébeten már több pénzt akarnak De nemcsak Zuglóban, Pesterzsébeten is nyomban elszabadult a szocialista vircsaft. Pesterzsébeten a képviselő-testület baloldali többsége a múlt csütörtöki alakuló ülésen első intézkedésként húszszázalékos fizetésemelést szavazott meg magának, amivel a képviselők bruttó bére 411 ezer forintra nőtt – értesült a Ma­gyar Nemzet. A lapnak nyilatkozó Fidesz–KDNP-képviselők elhatárolódtak az el­lenzékiek által hozott döntéstől, és hangsúlyozták, hogy az eredetileg 5, 10, illetve 15 százalékos emelésekről készített javaslatokat módosította felfelé a baloldal. Az MSZP és a DK az LMP, a Párbeszéd és a Jobbik képviselőinek támogatásával tudta felsrófolni a béremelést. Cserébe a Párbeszéd négy, az LMP három, a Jobbik két külsős bizottsági helyet kapott, plusz a Jobbikot még egy tanácsnoki pozícióval is kifizették. A XX. kerületi ellenzéki érdekszövetségben a Jobbik a Momentum Mozgalom helyét is átvette, mivel az egység a képviselő-testület alakuló ülésén felbomlott. Botka már lelépett Időközben elküldte a MSZP szegedi szervezetének a kilépésről szóló nyilatkozatát Botka László, Szeged polgármestere.

Az MSZP egykori miniszterelnök-jelöltje, aki négy évig a párt választmányi elnöke, vagyis lényegében második embere is volt, ezzel hivatalosan is elhagyta a szocialistákat. Botka két évvel ezelőtt már bejelentette lemondását az MSZP miniszterelnök-jelöltségéről. Botka akkor azt mondta hogy „a politikai maffia behálózta a demokratikus ellenzéket, benne sajnos a saját pártomat is”. A szegedi polgármester onnantól a pártban nem vállalt több pozíciót. A tisztújításon a Csongrád megyei elnöki posztért sem indult, egyszerű párttagként folytatta. Pénteken a közgyűlés megalakulásakor Botka bejelentette, hogy társaival megalakították az Összefogás Szegedért Egyesület frakcióját. Vagyis a polgármester nem ült be az MSZP helyi frakciójába.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek