Aktuális

Gothár Péter ellen tiltakoztak a Magyar Asszonyok

Bors

Létrehozva: 2019.12.05.

Petíciót indított két érdekvédelmi szövetség, hogy a szexuális zaklatási ügybe keveredett Gothár Péter rendező minden darabja kerüljön le a műsorról. Ezt kérték a magyar nők és anyák nevében.

A magyar nők és anyák ne­vében tegnap a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége és a Mindennapok Női Szemmel Egyesület tartott közös sajtótájékoztatót a Katona József Színház főbejárata előtt, amelyben tudatták, petíciót indítottak, hogy a rendező minden darabja kerüljön le a műsorról.

– Ebben az eseményben, ami itt történt, abban a színházban, amely zászlóshajója volt a 2017-ben Amerikából elindult metoo mozgalomnak, az a legfelháborítóbb, hogy egy éve tudnak az ügyről, amelyről eddig mi nem tudtunk semmit. Magyarországon egyetlen nőtársunk sem él­heti át azt a zaklatást, visszaélve a vezetői hatalommal, ami ha minden igaz, ezek között a falak között megtörtént – kezdte Szőnyi Kinga, az asszonyszövetség elnöke, aki szerint különösen szomorú, hogy Gothár Péter a Színház- és Filmművészeti Egyetemen a jövő generációit is képezte.

– Kulturális tagozatunkhoz több aggódó szülő is írt most, hogy nemsokára kezdődnek a felvételik, és hogyan engedjék gyermekeiket, különösen lányai­kat ezen intézmény falai közé, ahol nem tudják, mi vár rájuk. A magyar filmművészet nem érdemli meg azt a sorsot, hogy elveszítsen tehetséges fiatalokat, akik talán azért nem mennek az egyetemre, mert nem akarnak ilyen közegben tanulni – mondta Szőnyi, aki emlékeztetett arra, hogy 1956. december 4-én az asszonyok néma tüntetéssel álltak ki egy olyan elnyomó diktatúra ellen, amely vérbe fojtani készült a forradalmat.

Az elnök elmondta, szerinte megengedhetetlen az is, hogy az SZFE maga vizsgálja ki az ügyet, ami a saját falain belül történt, ahogy az is, hogy a Katona, és így igazgatója, Máté Gábor egy évig hallgatott a Go­thár-ügyről.

– Az igazgató elismerte, hogy már egy éve tudott az ügyről, mégis eltussolta. Példát kell statuálni, eljuttatni minden emberhez azt az üzenetet, hogy ilyet nem lehet tenni. Valószínűleg, amikor a hölgy elment az igazgatójához, az nem kizárta a színház falai közül a szexuális zaklatót, hanem visszazavarta a kolléganőjét, hogy dolgozzon vele együtt – magyarázta Szőnyi Kinga.

– Azt kérjük, hogy sehol ne játsszanak Gothár-darabot, ezért egy petíciót indítottunk. Védjük meg a gyerekeinket! Mutassuk meg együtt, hogy elutasítunk mindenféle erőszakos cselekedetet! – vette át a szót Király Nóra, a Női Szemmel alapítója, aki hozzátette, egy erkölcsileg felelős vezetőnek, ha ilyen ügy jut a tudomására, kötelessége lett volna tájékoztatni az egyetemet is, ahol Gothár szintén fiatalok közelében lehetett.

Az egyetem etikai bizottsága éppen a sajtótájékoztatóval egy időben hallgatta volna meg a rendezőt. A vizsgálat eredetileg tízkor kezdődött volna, de elhalasztották, s vé­gül délutánra tették át az időpontot. Lapzártánkig nem érkezett hír az eredményéről.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek