Nagyot fordult a világ a 12 milliárdos csalással vádolt N. Sándorné körül: a Karib-tengernél elfogott asszony három év elzárás után hétfőn házi őrizetbe került a jászság fővárosába.
Forrás: Végh István
Kiengedték hétfő reggel hat órakor a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetből a Kun-Mediátor-ügy vádlottját, akinek megszűnt a letartóztatása. Elsőfokú ítélet híján ugyanis három évnél tovább nem tarthatják letartóztatásban, ezért most házi őrizetbe került.
Az 58 éves, Bróker Marcsi néven elhíresült N. Sándorné megpakolt szatyorral és egy jókora bőrönddel, elegáns ruhában lépett ki a szolnoki börtön kapuján – lábán már jól láthatóan ott volt a nyomkövető. A sajtó mellett – egy férfi társaságában – az egyik lánya várt rá, akivel kisvártatva beültek egy kocsiba, majd elhajtottak. A nő korábbi lakhelye, Karcag helyett azonban Jászberénybe vették az irányt, ahol már több rendőrautó is várt rájuk. Marcsi csupán két órára, az ügyei intézésére és gyógykezelése miatt hagyhatja el a takaros, a korábban megszokott luxust látszólag mellőző házat, ahova a lánya családja befogadta. N. Sándorné ugyanis özvegyen maradt, férje elhunyt, míg ő a börtönben volt.
A csendes utcában élő család érthető módon teljes titokban próbálta tartani a hírhedt brókernő érkezése hírét, a szomszédok mit sem tudtak az egészről. A Bors próbált beszélni a nő családjával, de elhárították az érdeklődésünket, mondván, a nőnek pihenésre van szüksége.
Mint ismert, a karcagi asszony 12 milliárd forintot meghaladó kárt okozott az ügyfeleknek a Kun-Mediátor Kft. vezetőjeként. Cége tizenöt éve alatt engedély nélkül, az átlagosnál jóval kedvezőbb haszonnal kínált kecsegtető befektetési lehetőséget. A befolyt pénzt azonban a saját és családja költségeire fordította. Bróker Marcsi 2015 tavaszán eltűnt Magyarországról, ám másfél évvel később a közép-amerikai Belize-ben elfogták. Az ügyészség 767 rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás, jogosulatlan pénzügyi tevékenység, kétrendbeli sikkasztás és számvitel rendje megsértésével vádolja.
A károsultak között van, akit egymilliárddal húzott le, de Kurucz Istvánt is több tízmillió forinttól fosztotta meg.
– Jobban tette, hogy nem Karcagra jött vissza. Rengeteg embert átvert itt, nem látnánk szívesen. Én azonban nem hagyom annyiban, hiszen az unokáimtól és a gyerekeimtől vette el a félrerakott pénzt, amiben az életünk munkája benne volt – fakadt ki a Borsnak a 70 éves férfi. – A mi pénzeinkből jártak nyaralni a tengerentúlra, mindenképpen akarok vele beszélni, ha már kiengedték – tette hozzá a férfi, aki nem bízik abban, hogy Marcsika az elsikkasztott összeggel arányos büntetést fog kapni valaha.
A sértettek egy részének a jogi képviselője a Borsnak elmondta: nagyon méltánytalannak találják, hogy egy ilyen súlyos bűncselekmény elkövetése után a vádlott szabadlábon védekezhet, még akkor is, ha vannak a mozgását korlátozó intézkedések.
– A károsultak érdemi megtérülésre sajnos nem számíthatnak, egyfajta erkölcsi elégtétel lett volna számukra, ha a vádlott börtönben marad a jogerős ítélet meghozataláig – nyilatkozta dr. Dobrossy István. Hozzátette: a vádlottól mindössze 150-200 millió forintot tudtak lefoglalni, ami a teljes kárösszeg vonatkozásában elhanyagolható.